ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Jakub Mareš je v Slovane nespokojný, v hre je odchod do Južnej Kórey
zdroj: TASR

Jakub Mareš je v Slovane nespokojný, v hre je odchod do Južnej Kórey

Druhý najlepší strelec jesennej časti Fortuna ligy Jakub Mareš je na odchode z bratislavského Slovana. Ako sme informovali už na začiatku januára, jeho zotrvanie je otázne a český kanonier si už teraz vyberá z viacerých ponúk.

Hrotový útočník Jakub Mareš prišiel do bratislavského mužstva počas letného prestupového obdobia z konkurenčného Ružomberka a v Slovane patril počas jesennej časti k najaktívnejším futbalistom, čo dokázal aj dvanástimi presnými zásahmi. Hoci napokon odletel s kádrom belasých na sústredenie do Turecka, jeho odchod je naďalej v riešení. Hráč totiž údajne nie je v Slovane spokojný. „Určite by sme ho radi posunuli do zahraničia, sám hráč by rád prestúpil. Pracujeme na jeho transfere,“ napriamo priznal Michal Holeščák z agentúry HMP - Sport Managment pre RTVS.

Do hry vstupujú i exotické krajiny, skúsený zakončovateľ by sa čoskoro mohol vydať rovnakým letom ako pred polrokom Filip Hlohovský. Momentálne rokujeme s dvomi klubmi z Južnej Kórey - Ulsan Hyundai a Incheon United. Máme aj konkrétnu ponuku z maďarského Haladásu, ale hráč by radšej volil Južnú Kóreu. Bavíme sa najmä o najvyššej súťaži, je to veľmi kvalitná liga, kvalitnejšia ako maďarská. Uvidíme najbližšie dni,“ dodal Holeščák pre RTVS. Zatiaľčo Ulsan skončil v uplynulej sezóne na treťom mieste, Incheon v tabuľke po základnej časti okupoval predposlednú priečku a bojoval v skupine o záchranu.

Čoskoro 31-ročný rodák z Teplíc nastúpil v drese Slovana aj na prvý prípravný duel v tureckom Beleku, kde si slovanisti v sobotu zmerali sily s ruským druholigistom Krídla Sovietov Samara (0:4). Mareš nastúpil v prvom polčase, kde hráči súpera štyrmi gólmi v úvodnej polhodine rozhodli o výsledku, po boku Vitteka, Hološka a Romaria Kortzorga, ktorý posledné roky hrával v Rumunsku, v Slovane je na skúške. „Musím povedať, že prvý polčas absolútne nebol podľa našich predstáv. Mrzí ma prístup niektorých hráčov k zápasu, pretože je nemysliteľné, aby sme po takých hrubých individuálnych chybách inkasovali góly a dostali súpera na koňa,“ reagoval po zápase sklamaný tréner Martin Ševela

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk