ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ďalší trnavský brankár odsúdený na lavičku? Slavia získala nového gólmana
zdroj: fcslovanliberec.cz

Ďalší trnavský brankár odsúdený na lavičku? Slavia získala nového gólmana

Príchod nového brankára definitívne dotiahnutý. Napriek tomu, že podľa medializovaných informácií sa dohoda medzi českými klubmi z Prahy a Libereca dostávala k bode mrazu, v sobotu ráno sa transfery predsalen uskutočnili.

Pre prvú zimnú posilu Martina Vantrubu z Trnavy tak vzniká výrazná brankárska konkurencia, s ktorou sa ťažko vyrovnávali aj jeho predchodcovia zo Spartaka Dobrivoj Rusov v poľskom Piast Gliwice či Adam Jakubech vo francúzskom Lille. Nový tréner Slavie Jindřich Trpišovský si totiž doniesol do nového pôsobiska svojho hráča z predchádzajúceho klubu. Napriek tomu, že liberecký klub si za odchovanca Ondřeja Kolářa pýtal údajne veľké odstupné, dohoda sa napokon predsalen upiekla a mladého dvadsaťtriročného brankára delia od podpisu zmluvy už len administratívne záležitosti a zdravotná prehliadka.

V rámci dohody o prestupe mladého brankára, ktorý nazbieral vo svojom materskom klube tridsať ligových štartov, sa na Eden presúva aj skúsený tridsaťročný obranca Onďrej Kúdela, ktorý má za sebou aj krátke pôsobenie v pražskej Sparte a v Kazachstane, do Liberca prišiel pred rokom z Mladej Boleslavy. V Slovane sa rýchlo stal pilierom defenzívy a nastúpil celkovo do 29 stretnutí. „Obom Ondrejom ďakujeme za odvedené služby a prajeme veľa šťastia v ďalšej futbalovej kariére,“ píše Slovan Liberec na svojom webe.

Český Sport ešte včera prišiel so špekuláciou, že na základe zložitých dohôd medzi Slaviou a Libercom mieri do českej najvyššej súťaže Grzegorz Sandomierski z poľského Krakova, ktorý už dve a pol sezóny robí jednotku v Cracovii. Vzhľadom na príchod Kolářa je ale angažovanie poľského trojnásobného reprezentanta otázne, avšak nie nereálne. Stal by sa tak už šiestym kmeňovým brankárom Slavie, hoci doterajšia brankárska jednotka Jan Laštůvka je už dlhšiu dobu spájaný s možným presunom do Baníka Ostrava, kde je aktuálne na testoch aj slovenský brankár Viktor Budinský. Hráčmi Slavie sú okrem Laštůvku, Kolářa a Vantrubu aj Přemysl Kovář, Martin Otáhal a s A-tímom trénuje aj dorostenec Jakub Markovič.

Najnovšie z klubu: Liberec

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk