DAC podľahol Olomoucu, Trenčín deklasoval Nové Mesto nad Váhom
zdroj: fcdac.sk

Výsledky dnešných prípravných duelov tímov našej prvej a druhej najvyššej súťaže:

Futbalisti AS Trenčín rozstrieľali v sobotnom prípravnom stretnutí Nové Mesto nad Váhom 9:0. Ďalší fortunaligista FK Senica zdolal Dubnicu 2:1. Majstrovská Žilina vyhrala nad českým Baníkom Ostrava 2:0 po góloch Samuela Mráza a Ivana Diaza.

ŠK Slovan Bratislava – Krídla Sovietov Samara 0:4 (0:4)

FK Senica – FK Dubnica 2:1 (0:0)
Góly Senice: 58. a 84. Richtárech

FK Senica: Milošovič – Lupták (79. Solano), Otrísal, Podhorin (46. Cuadros), Ben Shimon (46. Duga) – Ranko, Sarpei, Ďungel (46. Krč), Suchan (46. Alan Kováč) – Chacón (46. Kosorín), Castañeda (46. Richtárech)
Náhradníci: Adam Kováč – Krč, Duga, Alan Kováč, Šefčík, Richtárech, Cuadros, Solano, Celis, Kosorín

FK Dubnica: Digaňa – Pagáč, Štefánek, Václav, Zahranychnyy – Knižka, Levai, Čurík, Vaško, Buček – Vujoševič

AS Trenčín – AFC Nové Mesto nad Váhom 9:0 (4:0)
Góly: 11., 67. a 77. Sleegers, 56. a 88. Čatakovič, 17. Gong, 22. Zubairu, 36. Lawrence, 72. Mahdioui

AS Trenčín: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Lawrence, Julien, Mahdioui, Zubairu, Paur, Gong, Sleegers, Mance

Nové Mesto nad Váhom: Druxa – Lopušák, Mikuš, Mikeš, Vlado, Holíček, Kubrický, Múdry, Jurica, Bošanský, Šupka

zdroj: youtube.com

Zápas odštartovali dva rohové kopy hosťujúceho Nového Mesta nad Váhom. Šemrinec však nemusel vážnejšie zasahovať. Následne sa Trenčín presunul na súperovu polovicu a pripravoval si jednu gólovú príležitosť za druhou. Novomešťania hrozili iba zásluhou brejkových situácií, ukázali však aj niekoľko zaujímavých kombinačných akcií. Rovnako ako počas jesenných zápasov druhej ligy mali problém s finálnou fázou. Skóre stretnutia otvoril nádhernou strelou do pravého horného rohu Druksovej brány Sleegers. Už po štvrťhodine hry to bolo o dva góly, keď v sieti skončila krížna strela Gonga – 2:0. V 22. min sa z hranice šestnástky presadil Zubairu a ešte pred odchodom do šatní skóroval z podobnej pozície Lawrence – 4:0.

Aj po zmenách v druhom polčase bol Trenčín dominantným mužstvom. V 56. min skóroval Čatakovič. O desať minút neskôr upravil na rozdiel šiestich gólov svojim druhým presným zásahom Sleegers – 6:0. Tesne pred vystriedaním sa do streleckej listiny zapísal El Mahdioui – 7:0. V 77. min uzavrel hetrik nový hráč v kabíne Sleegers – 8:0. Posledný gól zápasu dal dve minúty pred záverečným hvizdom Čatakovič, ktorý prehodil súperovho brankára – 9:0.

text-zdroj: astrencin.sk

Zostavy-zdroj: onaljny

FC DAC 1904 - SK Sigma Olomouc 1:2 (1:1)
Góly:
15. Vida - 45. Řezníček, 89. Yunis
Rozhodovali:
Chromý - Martiš, Hegedüs, 500 divákov

DAC: Macej (56. Ćorić) - Blackman (46. Špiriak), Šatka, Záhumenský (62. Bajić) - Živković (62. Malý), Ljubičić (59. Domonkos), Kalmár (68. Almási), Davis (54. Koné) - Vida (46. Aluku) - Pačinda (54. Mervó), Divković (46. Malec). Tréner: Marco Rossi.

Sigma: Buchta - Sladký (60. Surzyn), Radakovič (60. Kotouč), Polom (46. Jemelka), Sláma (60. Manzia) - Hála (60. Zmrzlý), Houska, Plšek (46. Zahradníček), Kalvach, Falta - Řezníček (60. Yunis). Tréner: Václav Jílek.

Marco Rossi: „Prvý polčas a úvodných pätnásť minút druhej časti ma veľmi potešili. Prvá hodina zápasu bola z našej strany veľmi dobrá, vytvorili sme si podstatne viac príležitostí ako súper. Trpeli sme len pri niektorých štandardných situáciách, v ich bránení sa musíme zlepšiť. V priateľských stretnutiach je to ale náročnejšie, najmä pri spôsobe bránenia jeden na jedného, ktoré uplatňujeme, pretože hráči nepoznajú svojho protivníka pri štandardke. Jednu hodinu sme však hrali dobre, mali sme ďalšie šance skórovať a myslím si, že so zápasom musíme byť spokojní. V druhej časti druhého polčasu sme hrali s veľmi mladými hráčmi, ktorí sa ešte potrebujú dostať na túto úroveň. V príprave musia dostávať príležitosť aj oni, inak totiž nemajú kde nazbierať minúty a skúsenosti.“

Údaje o stretnutí: fcdac.sk

MŠK Žilina - Baník Ostrava 2:0 (1:0)
Góly: 8. Mráz, 70. Diaz

FC ViOn Zlaté Moravce - FK Duslo Šaľa 7:1 (1:0)
Góly: 64., 74. a 76. Bartolomeu, 21. a 50. Rigo, 55. Ewerton, 72. Cleber - 78. Surányi

OFK Dunajská Lužná - ŠTK Fluminense Šamorín 2:0 (1:0)

FK Poprad - FK Vyšné Opátske 4:0 (3:0)

Szombathelyi Haladás - 1. FC Tatran Prešov 4:1 (2:1)
Gól Prešova: 7. Černák

Szombathelyi Haladás: Király – Polgár, Schimmer, Jancsó, Németh Milán (Bosnjak) – Németh Márió, Tóth M. – Kiss T., Petró, Pinte – Grumics.
II. polčas: Gyurján – Polgár, Wils, Jancsó, Bosnjak – Jagodics, Kovács – Medgyes, Rácz, Halmosi, Williams.

1. FC Tatran Prešov: Lukáč – Dzurík, Grejták, Udeh, Katona – Keresteš – Dupkala, Špyrka, Petko – Macko, Černák
Náhradníci: Slančík, Kačala, Sedlák, D. Jacko, Múdry, Kráľovič, Gatarić

FK Železiarne Podbrezová - MFK Zvolen 5:2 (3:1)

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Viazanko, Krivák, Bilič, A. Mojžiš – Liepa, Kristans – Tereščenko, Jedinák, Bernadina – Mikuš
Náhradníci: Drobnjak – Turňa, Válek, Djordjevič, Kopičár, Baéz, V. Mojžiš, Mejri, Leško

MFK Zvolen: Gábriš – Jamrich, Kotora, Šimko, Puspoky, Bellay, Baško, Budinský, Mateus, Slovák, Slančík
Náhradníci: Vasilko, Tonka, Tóth, Vavro, Pavlík, Grebáč, Dvorah

Zdroj: onlajny.eu

FC Zbrojovka Brno - FC Nitra 2:0 (1:0)
Góly: Růsek (29.), Juhar (65.)
Rozhodovali: Zelinka – Nádvorník, Hájek

FC Zbrojovka Brno: Halouska – Kryštúfek, Buchta, Gáč, Kijanskas, Sedlák, Kratochvil, Krejčí, Lutonský, Růsek, Zikl

FC NITRA: Hroššo – Niba, Vencl (46. Machovec), Kuník (46. Fabiš), Šimončič (66. Macho), Fábry, Chari (46. Vestenický), Steinhübel (64. Abrahám), Kotrík, Valenta (46. Lola), Chovanec (46. Šurnovský)

Ivan Galád, hlavný tréner: ,,Výborný zápas, škola pre našich chlapcov. Môžu sa v takýchto zápasoch veľmi dobre poučiť a využiť to v sezóne.“

Zdroj: fcnitra.com

Slavoj Trebišov – TJ Mladosť Kalša 4:0 (1:0)