ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Do Trenčína prichádza holandský stredopoliar
zdroj: youtube.com

Do Trenčína prichádza holandský stredopoliar

Vedenie fortunaligového futbalového klubu AS Trenčín podpísalo viacročnú zmluvu s talentovaným holandským stredopoliarom Philippom van Arnhemom. Informovala o tom oficiálna webová stránka trenčianskeho klubu.

Van Arnhem strávil celú svoju doterajšiu kariéru v rodnom Waalwijku, v pätnástich rokoch si vyskúšal aj reprezentačný dres Holandska v tejto vekovej kategórii. Dvadsaťjedenročný tvorca hry patril medzi najväčšie nádeje RKC Waalwijk, v prvom tíme debutoval ešte v auguste 2014 ako najmladší hráč v histórii RKC. V uplynulých troch sezónach odohral v druhej Jupiler lige 65 stretnutí.

"Je to môj prvý zahraničný angažmán a veľmi sa naň teším. Trenčín poznám vďaka pánovi La Lingovi. Viem, že hrá ofenzívne, čo mi vyhovuje. Dobré je, že sa poznám s Desleym (Ubbinkom) a Jamesom (Lawrencom), ktorých som stretol vo Waalwijku," povedal van Arnhem pre klubovú televíziu.

zdroj: youtube.com

"Veríme, že tento mladý a talentovaný futbalista sa už v blízkej budúcnosti môže stať dôležitou súčasťou nášho mužstva. Počítame s tým, že potrebuje priestor na adaptáciu. V stredovej formácii máme dnes aj vďaka jeho príchodu zaujímavú konkurenciu. Philippe je typ futbalistu, ktorý sa vďaka svojej hre stáva obľúbencom fanúšikov. Uvidíme ako sa mu to podarí v drese AS," povedal pre astrencin.sk generálny manažér klubu Róbert Rybníček.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk