ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nová konkurencia Martina Vantrubu? Mal nahradiť Courtoisa, teraz je stálicou Ekstraklasy
zdroj: cracovia.pl

Nová konkurencia Martina Vantrubu? Mal nahradiť Courtoisa, teraz je stálicou Ekstraklasy

Mladý brankár Martin Vantruba sa počas zimného prestupového obdobia stal posilou českej Slavie Praha, napriek tomu ešte jarnú časť ročníka strávi vo svojom materskom klube na hosťovaní. Jeho nový zamestnávateľ však aj naďalej rieši brankársku otázku a na Eden údajne smeruje nová posila.

Pozícia skúseného Jana Laštůvku v pražskej Slavii je ohrozená. Nie príliš isté výkony naštartovali sériu jednaní s novými brankármi, zatiaľčo on by sa mohol presunúť do Baníku Ostrava. Klubu sa už podarilo dohodnúť s trnavským mladíkom Vantrubom, no pri jednom transfere, zdá sa, neskončí. Počas zimy bola Slavia v kontakte aj s libereckým Slovanom, odkiaľ si nový tréner Jindřich Trpišovský vyžiadal svojho bývalého zverenca Ondřeja Kolářa. Príchod dvadsaťtriročného brankára však stroskotal na premrštených finančných požiadavkách jeho kmeňového tímu.

Túžba po novom brankárovi však nekončí, podľa informácií českého Sportu by mohol do hlavného mesta čoskoro pricestovať Grzegorz Sandomierski, klubový kolega Michala Peškoviča z poľskej Cracovie. Dvadsaťosemročný Poliak mal byť svojho času v belgickom Genku náhradou za Thibauta Courtoisa, no výraznejšie sa nepresadil a skôr putoval po hosťovaniach v Blackburne či Diname Záhreb. Na prelome rokov 2010 a 2011 si trikrát obliekol aj dres reprezentácie, na domácom EURO 2012 bol náhradníkom. Teraz už dva a pol sezóny robí jednotku v Ekstraklase za tím z Krakova a podľa medializovaných informácií by mohol čoskoro zmeniť pôsobisko.

Najnovšie z klubu: Cracovia Kraków

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk