ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Juhoamerická enkláva na Záhorí, po Venezuelčanoch aj Kolumbijčania
zdroj: fksenica.eu

Juhoamerická enkláva na Záhorí, po Venezuelčanoch aj Kolumbijčania

FK Senica sa výrazne posilňuje v ofenzíve, tento týždeň vedenie klubu podpísalo zmluvu už so štyrmi hráčmi z Južnej Ameriky. Po dvojici Venezuelčanov prichádza na Záhorie i duo z Kolumbie.

Posledný tím priebežného poradia potrebuje oživiť predovšetkým útočnú fázu, veď viac ako dva góly majú na konte len obrancovia Jurij Medveděv (3) a Oliver Podhorín (5). Podľa toho vyzerajú i januárové pohyby v kádri, kde koncom druhého týždňa prípravy prichádzajú po dvojici útočníkov z Venezuely ďalší dvaja futbalisti na hosťovanie do konca jarnej časti s možnosťou opcie.

Ako prvý pricestoval na Záhorie kolumbijský stredopoliar Diego Alejandro Cuadroso Velásquez. Dvadsaťjedenročný mladík naposledy pôsobil v mužstve Jaguares de Córdoba z najvyššej kolumbijskej súťaže. V minulosti absolvoval trojmesačné pôsobenie v portugalskom veľkoklube FC Porto, kde ho porovnávali s jeho krajanom Fernandom Quinterom. „Som šťastný za príležitosť byť súčasťou tohto rodinného klubu, o to väčšiu motiváciu mám pre klub niečo dokázať a spravím všetko preto, aby som naplnil očakávania našich fanúšikov," cituje Cuadrosa oficiálny web Záhorákov.

Ďalšou novou tvárou sa stal, dosiaľ najstarší, dvadsaťtriročný Frank Andersson Castañeda Vélez, ktorý prichádza z druhej ligy v Kolumbie rozšíriť konkurenciu na hrote útoku. „Veľký rozdiel vidím hlavne v rýchlosti, v Kolumbii je priestor na technický futbal, v Senici musím už na tréningu rozmýšľať a učiť sa hrať pod tlakom. Doteraz som pôsobil len v druholigovom tíme. Teším sa zo šance zahrať si v prvoligovom mužstve,“ nechal sa počuť kmeňový hráč tímu Orsomarso SC.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk