ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovák v chorvátskej lige? Chriena lanári  Hajduk Split
zdroj: TASR

Slovák v chorvátskej lige? Chriena lanári Hajduk Split

Začiatkom týždňa sa objavila informácia o tom, že Martin Chrien nateraz opúšťa Benficu Lisabon. Talentovaný slovenský stredopoliar nedostal priestor v prvoligovom A-tíme portugalského giganta, preto sa rozhodol zmeniť pôsobisko. Do konca sezóny by mal hosťovať v inom zahraničnom klube.

Prvý polrok v Portugalsku rodákovi z Banskej Bystrice nevyšiel podľa predstáv. V A-tíme Benficy sa nepresadil. Jeho agent David Nehoda pre isport.blesk.cz naznačil, že o jeho služby prejavil záujem chorvátsky veľkoklub Hajduk Split. "Martin občas hrával v druhej lige za béčko, v áčku nastúpil len dvakrát. Benfica momentálne rokuje s Hajdukom Split. Hosťovanie sa javí byť celkom reálne," prezradil Slovákov zástupca.

Hajduku aktuálne patrí druhé miesto v tabuľke prvej chorvátskej ligy. Na prvé Dinamo Záhreb má až dvanásťbodové manko. Na jar tak bude pravdepodobne bojovať "len" o účasť v Európskej lige. O dve miestenky sa pobije s Osijekom a Rijekou. "Prezident Benficy s Martinom do budúcnosti počíta, ide o to, aby niekde pravidelne hrával najvyššiu súťaž. V Portugalsku sa rýchlo adaptoval, no odohral toho menej, než sme očakávali," vysvetlil pre isport.blesk.cz Nehoda.

Martin Chrien
Martin Chrien by mohol nabrať hernú prax a ďalšie skúsenosti na hosťovaní v Hajduku Split (foto: TASR)

Aj portugalské médiá vnímajú Martina Chriena ako talentovaného futbalistu, podľa Marca Goncalvesa z O Joho však "bolo pre neho zložité udržať sa na úrovni ostatných záložníkov Benficy. Vzhľadom na to, že Benfica vypadla z pohárovej Európy, pôjde Chrien pravdepodobne na hosťovanie".

Dvadsaťdvaročný ofenzívny záložník zaujal predstaviteľov Benficy sa majstrovstvách Európy hráčov do 21 rokov, kde skóroval do siete Anglicka i Švédska. Bývalý hráč Viktorie Plzeň, Ružomberka, Brna, Českých Budějovic či Banskej Bystrice podpísal s portugalským klubom zmluvu na päť rokov.

V chorvátskej prvej lige aktuálne nepôsobí ani jeden slovenský futbalista. Dres Hajduku Split si na seba v roku 1994 obliekal i Karol Praženica. V rokoch 2010 až 2012 pôsobil v Diname Záhreb Jakub Sylvestr. V sezóne 2012/2013 zasa v NK Záhreb hosťoval z milánskeho Interu útočník Jakub Vojtuš.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk