ProFutbal.sk ProFutbal.sk

"Diabli" spravia z Alexisa najlepšie zarábajúceho hráča Premier League, Wenger krúti hlavou
zdroj: TASR/AP

"Diabli" spravia z Alexisa najlepšie zarábajúceho hráča Premier League, Wenger krúti hlavou

Prestup Alexisa Sáncheza z Arsenalu do Manchestru United je na spadnutie. Podľa anglických médií by sa mal sfinalizovať už v priebehu piatka. Rodák z Tocopilly bol tri roky ťahúňom "kanonierov", k zisku veľkej trofeje im však nepomohol. Zatiaľ, čo fanúšikovia smútia, manažér Arséne Wenger situáciu upokojuje.

Transferová sága je na konci. Alexis putuje do Manchestru United, opačným smerom sa s najväčšou pravdepodobnosťou poberie Henrikh Mkhitaryan. Wenger verí, že arménsky stredopoliar bude adekvátnou náhradou. Dokonca vyhlásil, že odchod iných hráčov v minulosti jeho tím zasiahol viac, než odchod Sáncheza.

Wenger prirovnal prestup Alexisa s odchodom Robina van Persieho, ktorý v lete 2012 taktiež zamieril ku "červeným diablom". "Van Persieho sme vytiahli z rezervy Feyenoordu. Dlho sme s ním pracovali. Keď sme ho dostali na vrchol, prišli sme o neho. Bolo to bolestivé. V prípade Alexisa je to iné," zamyslel sa rodák zo Štrasburgu, ktorý sa teší na spoluprácu s Mkhitaryanom: "Naši fanúšikovia vedia, že Alexis nepredĺžil kontrakt. Akceptujú to. Pozitívom je, že v tomto prípade o hráča nielen prídeme, ale ďalšieho, rovnako kvalitného získame. Verím, že Mkhitaryan dokáže plnohodnotne nahradiť Sáncheza."

zdroj: Twitter

Ako je známe, čílsky reprezentant bol už jednou nohou v Manchestri City. "Diabli" však hráča presvedčili lepšími platovými podmienkami. Podľa viacerých zdrojov sa z neho stane najlepšie zarábajúci hráč v histórii Premier League. Ročne má zarobiť 27 miliónov libier, k tomu dostane jednorazový podpisový bonus vo výške 20 miliónov libier. Keďže ako voľný hráč stojí menej, klub musí viac financií vynaložiť na hráčov plat, ak ho chce získať skôr než konkurencia. To sa Arséneovi Wengerovi nepáči.

"Dnes sa už nič nedá vylúčiť. Dostali sme sa do štádia, že hráči inkasujú obrovské peniaze a transfery sú doslova masívne. Ak to takto bude pokračovať, hráči radšej budú svoje kluby opúšťať ako voľní hráči. V tom prípade zarobia viac peňazí, na druhej strane, kluby, z ktorých odídu, zinkasujú menej," krúti hlavou nad súčasným dianím na prestupovom trhu manažér, ktorého prezývajú i "ekonóm".

zdroj: goal.com

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”


Najnovšie z klubu: Manchester United

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk