ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Nitre čakajú od Vestenického góly, prískočné už raz platil
zdroj: fcnitra.com

V Nitre čakajú od Vestenického góly, prískočné už raz platil

Ďalší odchovanec v tíme fortunaligového nováčika. Útočník Tomáš Vestenický sa definitívne vrátil na miesto, kde odštartoval svoju profesionálnu kariéru. Na jar bude hosťovať z poľského klubu Cracovia Krakow v FC Nitra.

Rodák z Topoľčian pod Zoborom začínal kariéru, po tom, ako v roku 2013 zahviezdil na MS hráčov do 17 rokov, zamieril do rímskeho AS. Na jeseň 2015 hosťoval v druholigovej Modene, kde spolupracoval s niekdajším skvelým útočníkom Hernánom Crespom. Na jar 2016 zasa smerovali jeho kroky do Cracovie a z hosťovania bol následne i trvalý prestup. V Krakove sa ale Vestenickému v ťažkej konkurencii nedarilo, odohral 36 zápasov, v ktorých strelil iba jeden gól. V Nitre sa chce dostať do hernej pohody a začať strieľať góly.

"V závere roka som sa dozvedel, že je o mňa z Nitry záujem. Z mojej strany bol okamžite záujem vrátiť sa domov. Mám tu väčšiu šancu hrať, ako keby som išiel do nejakej ťažšej ligy. Rozvoj by tam nebol ako doma v Nitre, myslím si, že je to dobrý krok," rozhovoril sa pre klubový web "Corgoňov" slovenský mládežnícky reprezentant, ktorého ciele sú jasné: "Pomôcť mužstvu a pomôcť sebe, aby som hrával. Dostať sa do zostavy a pomôcť tímu nejakými gólmi."

Tomáš Vestenický
V Poľsku sa mu strelecky nedarilo, Tomáš Vestenický verí, že v Nitre nájde stratenú pohodu (foto: cracovia.pl)

Napriek tomu, že od roku 2014 pôsobil v zahraničí, viacero hráčov z nitrianskeho tímu pozná, či už z mládežníckych kategórií, alebo z A-tímu, do ktorého pred odchodom do Talianska nakukol. "Kabína vedela už dopredu, že sa niečo kuje. S niektorými som si písal pred tým, ako som sem išiel," prezradil Vestenický. Ako staronovú posilu ho podľa zvykov nitrianskej kabíny čaká organizácia grilovačky. Bude to ako prískočné stačiť? "Neviem, či bude nejaké zápisné. Už som niečo platil, keď som mal šestnásť rokov," dodal s úsmevom na tvári.

Predseda predstavenstva Marián Valenta pre fcnitra.com priznal, že vedenie klubu komunikovalo s hráčovým agentom už od decembra. Dohode napomohol fakt, že záujem hosťovať v siedmom tíme priebežného poradia Fortuna prejavil sám Vestenický. "Trvalo to trochu dlhšie, no som rád, že sa nám to podarilo dotiahnuť. Opäť sme naplnili literu, že chceme hrať ligu s vlastnými odchovancami. Snažíme sa ich sťahovať aj zo zahraničia, aby sme skvalitnili náš klub a aby sa nitrianski fanúšikovia chodili pozerať na nitrianskych hráčov," vysvetlil jeden z čelných predstaviteľov klubu, ktorý verí, že napriek trápeniu sa v Poľsku Vestenický na jar potvrdí, že góly strieľať nezabudol: "Avizovali sme, že chceme posilniť ofenzívu. Tomáš góly dávať vie, pokúsime sa spoločnými silami túto efektivitu oprášiť."

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk