ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Exodus nekončí, Tatran Prešov opúšťa aj Erik Streňo
zdroj: Rado Dado

Exodus nekončí, Tatran Prešov opúšťa aj Erik Streňo

Poriadny prievan v kabíne Tatrana Prešov. Po tom, ako klub opustila nespokojná trojica Lénárt, Hovančík, Trebuňák, ktorá v prvom tíme nedostala dostatok príležitostí, postupne z mužstva odchádzajú aj jeho jesenné opory.

Ako sme vás už informovali, krídelník Issa Adekunle z Trenčína bude na jar hosťovať v bratislavskom Interi, poľský útočník Jakub Wiezik vyskúša šťastie v Podbrezovej a dlhoročný kapitán Patrik Jacko rozviazal so zeleno-bielymi zmluvu. Najnovšie je na odchode i 27-ročný univerzál Erik Streňo.

Rodák z Vranova nad Topľou, ktorý v minulosti pôsobil aj v Petržalke, Bardejove, Michalovciach či v Poprade, by mohol v januári zamieriť do Poľska. Paradoxom je, že o jeho služby sa zaujíma až klub zo štvrtej najvyššej súťaže, no ide o známy Widzew Lodž, ktorý pred dvadsiatimi rokmi hral i v Lige majstrov. Vedenie klubu sa snaží prinavrátiť Widzewu zašlú slávu a dopomôcť k tomu majú aj Slováci. V Lodži už od decembra pôsobí niekdajší najlepší strelec Ekstraklasy Róbert Demjan. Hoci Lodž hrá až v tretej lige (štvrtá najvyššia), je finančne zabezpečený, takže si môže dovoliť zaplatiť i legionárov zo Slovenska. V prvej skupine tretej ligy mu patrí priebežná druhá priečka, na prvý Sokol Aleksandrow Lodž stráca dva body. Do tretej najvyššej súťaže postúpi len víťaz celkového poradia.

Erik Streňo
Erik Streňo je ďalším hráčom, ktorý opúšťa Tatran Prešov (foto: Matúš Mruz)

Erik Streňo sa už v priebehu týždňa pre denník Šport vyjadril, že s vedením Tatrana Prešov rokuje o ukončení spolupráce. Ak sa dohodnú, bude môcť klub opustiť ako voľný hráč, rovnako ako Patrik Jacko. Streňo bol i na jeseň oporou mužstva, odohral 1155 minút, zaznamenal dva góly.

"Erik Streňo sa zatiaľ s klubom nedohodol na predĺžení zmluvy. Všetko však nasvedčuje tomu, že opustí 1. FC Tatran Prešov. Kým sa dotiahnu všetky potrebné záležitosti, hráč má povolenie pripravovať sa v inom klube," píše oficiálna facebooková stránka Tatrana.

Nový tréner Anton Mišovec tak zatiaľ počíta straty. Do kádra predposledného celku priebežného poradia Fortuna ligy pribudol len mladý brankár Patrik Lukáč, na skúške je chorvátsky ofenzívny záložník Nikola Gatarić. V hre je aj príchod momentálne zraneného českého útočníka Petra Hošeka.

Najnovšie z klubu: 1. FC Tatran Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk