ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nitra vyrukuje do boja o top šestku aj s Vestenickým
zdroj: cracovia.pl

Nitra vyrukuje do boja o top šestku aj s Vestenickým

To, o čom sa už pár dní špekulovalo, sa stáva realitou. Slovenský mládežnícky reprezentant Tomáš Vestenický sa vracia do klubu, v ktorom futbalovo vyrastal. Na jar si na seba bude obliekať dres FC Nitra.

Dvadsaťjedenročný rodák z Topolčian bude pod Zoborom hosťovať z poľského klubu Cracovia Krakov. Informovala o tom oficiálna stránka Cracovie

Niekdajší hráč rímskeho AS nastúpil doposiaľ vo farbách Cracovie na 36 zápasov, strelil v nich jeden gól. V Nitre by mal nabrať zápasovú prax a dostať sa do hernej pohody. Vestenický bol kedysi považovaný za veľký ofenzívny talent. Zvlášť po MS 2013 hráčov do 17 rokov v Spojených arabských emirátoch, kde Slovensku piatimi gólmi vystrieľal postup do osemfinále. V Poľsku sa mu však nedarilo, strelecky naprázdno vyšiel už v 32 dueloch po sebe, čo je najhoršia bilancia spomedzi všetkých útočníkov v Ekstraklase.

"Corgoni" sú aktuálne v tabuľke Fortuna ligy na siedmom mieste, na šiesty AS Trenčín ale strácajú iba jeden bod. Vo zvyšných troch zápasoch základnej časti sa tak pobijú o umiestnenie v hornej šestke, ktorá bude na jar bojovať o titul. Prvý súťažný zápas v novom kalendárnom roku čaká na zverencov trénera Ivana Galáda 17. februára práve proti Trenčínu. Ako je známe, domáce zápasy bude Nitra kvôli rekonštrukcii svojho štadióna hrávať v Zlatých Moravciach.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk