Dunajská Streda rozobrala Inter, Trnava podľahla ukrajinskej Poltave, remíza Prešova, ViOn s výhrou
zdroj: TASR

Futbalisti fortunaligového klubu FC DAC Dunajská Streda zvíťazili v stredajšom prípravnom stretnutí nad druholigovým FK Inter Bratislava vysoko 5:0.

Líder ligy Spartak Trnava prehral v prvom zápase na sústredení v Turecku s ukrajinskou Poltavou 1:2.

ViOn Zlaté Moravce zdolal druholigové Komárno 5:1, dvoma gólmi sa prezentoval útočník Robert Bartolomeu, ktorý prišiel zo Zlína. Podľa informácie na portáli mynitra.sme.sk opustil ViOn útočník Róbert Gešnábel. Autor deviatich jesenných gólov ViOn-u podpíše vo štvrtok s Ružomberkom trojročnú zmluvu, keď sa obaja účastníci FL dohodli na finančnom vyrovnaní.

FC DAC Dunajská Streda – FK Inter Bratislava 5:0 (2:0)
Góly: 3. a 44. Pačinda, 73. a 80. Malec, 69. Vida (z 11 m)

Rozhodovali: Smolák - Martiš, Pozor, 150 divákov

DAC, I. polčas: Macej - Koštrna (40. Špiriak), Šatka, Záhumenský - Živković, Ljubičić, Simon, Davis - Kalmár - Pačinda, Divković. II. polčas: Száraz (55. Macej) - Špiriak, Šatka (63. Almási), Kone - Cesar, Domonkos, Aluku, Bajić - Vida - Malec, Mervó.

zdroj: fcdac.sk

zdroj: youtube/FC DAC 1904

Spartak Trnava - Vorskla Poltava 1:2 (1:1)
Góly: 44. Hladík - 31. Kadjmian, 75. Odarjuk

Spartak: Vantruba - Lukič, Hladík, Tóth, Čonka - Sloboda, Čeredničenko - Čanturišvili, Vlasko, Lovás - Egho
2. polčas: Vantruba - Kadlec, Godál, Oravec, Janso - Pehlivan, Greššák - Jirka, Reynaldo, Brigant - Yilmaz

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Duel mal náboj, súper ho taktiež poňal profesionálne. Všetci chalani hrali dobre, nikto sa nezranil. Videl som množstvo pozitívnych vecí, ale i chýb. Som však šťastný. Je vždy dobré, keď si vypracujete viacero gólových šancí, ale zápas vyhráva ten, kto dá z nich viac gólov."

zdroj: spartak.sk

zdroj: youtube/FCSpartak.TV

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - 1. FC Tatran Prešov 1:1 (1:1)
Gól Prešova: 30. Gatarič

ViOn Zlaté Moravce - KFC Komárno 5:1 (4:0)
Góly: 13. a 78. Bartolomeu, 30. a 45. Bariš, 23. Rigo

FK Nové Zámky - Budaorsi 1:3 (1:0)

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”