ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Senica začína zbrojiť, angažovala venezuelského Ronalda
zdroj: fksenica.eu

Senica začína zbrojiť, angažovala venezuelského Ronalda

Venezuelčan Ronaldo Chacón naposledy pôsobil v klube FC Caracas hrajúcom tamojšiu najvyššiu súťaž. Do Senice prichádza na hosťovanie do konca sezóny.

Ronaldo Chacón je účastníkom minuloročného svetového šampionátu do dvadsať rokov. Venezuela sa na tomto turnaji prebojovala až do finále, kde podľahla Anglicku 0:1. Šikovný útočník nastúpil aj vo finálovom súboji, keď v 51. minúte prenechal miesto striedajúcemu Soteldovi. "Som veľmi očarený z tréningových podmienok, ktoré sú mojou motiváciou k podaniu maximálneho výkonu, v mojej krajine nie sme na to príliš zvyknutí," pochválil talentovaný útočník podmienky na Záhorí a jedným dychom pre klubový web dodal, že sa bude musieť najskôr aklimatizovať na nové prostredie a kultúru: "Opustiť rodinu a priateľov bolo pre mňa veľmi ťažké, som si však vedomý, že ak chcem napredovať ako futbalista, musím okúsiť i zahraničné súťaže. Chcem sa zlepšiť a úspešne reprezentovať svoju krajinu."

Posledný polrok odohral Ronaldo v klube FC Caracas, za ktorý nastúpil dovedna na trinásť zápasov. Na svoje konto si za 591 minút pripísal štyri presné zásahy.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk