ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Prvá kórejská výzva nevyšla, Filip Hlohovský mení pôsobisko
zdroj: dcfc.co.kr

Prvá kórejská výzva nevyšla, Filip Hlohovský mení pôsobisko

Slovenský krídelník Filip Hlohovský nebude pokračovať v druholigovom juhokórejskom tíme Seongnam, kam v lete prekvapivo prestúpil z tímu slovenského majstra. Na oficiálnom webe o tom informoval jeho nový zamestnávateľ.

Dvadsaťdeväťročný futbalista však súťaž neopustí, presúva sa len do konkurenčného tímu Daejeon Citizen. Kontrakt znie na jeden rok, po ktorom klub môže využiť opciu aj na ďalšiu sezónu, informuje webstránka kórejského mužstva. Na rovnakej trase sa presúva aj trio skúsených domácich hráčov tridsaťjedenročný stopér Jae-jun Ahn, o rok starší záložník Sang-hyeon Ahn a rovnako aj bývalý reprezentačný stredopoliar Jang-eun Oh. Opačným smerom do Seongnamu sa vybral dvadsaťštyriročný stopér Jun-yeong Jang.

Rodákovi z Handlovej tak nevyšiel pôvodný plán, s ktorým do exotickej krajiny vycestoval, keďže sa mu nepodarilo postúpiť do najvyššej súťaže a zaznamenal počas jesene len štyri presné zásahy. Hoci sa mu so spoluhráčmi podarilo dostať sa do play off, v ňom padli už na prvom súperovi. Naopak, Daejeon sa v uplynulom ročníku, ktorý prebieha systémom jar - jeseň, umiestnil až na poslednom desiatom mieste. Zo súťaže sa však nevypadáva. Nová sezóna začína na prelome februára a marca.

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk