ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mišovec pripravený na náročnú misiu, Kovalca prirovnal ku pani Columbovej
zdroj: slavia.cz

Mišovec pripravený na náročnú misiu, Kovalca prirovnal ku pani Columbovej

Mediálne embargo sa skončilo, Tatran Prešov aj na nátlak médií v utorok sprístupnil svoj tréning. Pred zvedavých novinárov sa postavil i nový kouč zeleno-bielych Anton Mišovec. Stále sa síce nevie, či Šarišanov povedie ako hlavný tréner, alebo ako asistent, zdá sa však už byť isté, že Sergij Kovalec sa nevráti. A keďže v klube skončil i Pavol Mlynár, do realizačného tímu by tak mal pribudnúť ešte jeden kormidelník, ktorý bude podľa informácií ProFutbal.sk pravdepodobne vykonávať funkciu Mišovcovho asistenta a zároveň bude hlavným trénerom treťoligového B-mužstva. Kto to bude zatiaľ nie je známe.

Prebieha zatiaľ v príprave všetko podľa plánu?
Anton Mišovec:
"Máme za sebou prvý týždeň a zápas v Spišskej Novej Vsi, kde sme vyhrali 5:1. V stredu si zahráme proti Liptovskému Mikulášu, následne sa presunieme na Štrbské Pleso, kde absolvujeme krátke sústredenie. Po ňom nás čakajú ďalšie prípravné stretnutia."

Prakticky každý deň sa v médiách rieši trénerská otázka. Budete teda na jar spolupracovať so Sergejom Kovalcom, alebo nie?
"Vnímam ho ako Columbovu ženu, všetci o ňom hovoria a nikto ho nevidel. Mne to ale neprináleží hodnotiť. Som tu, som pripravený. Mám profesionálnu licenciu, som tréner, normálne vediem mužstvo. Neviem, čo by som vám k tomu viac povedal. Zavolajte majiteľovi, vedeniu, normálne sa s nimi pozhovárajte."

Sergej Kovalec (1. FC Tatran Prešov)
Zdá sa, že Sergij Kovalec sa už do Prešova nevráti. Vedenie klubu ale hľadá ešte jedného trénera. Zatiaľ nevedno, či hlavného, alebo asistenta ku Antonovi Mišovcovi (foto: TASR)

Až do utorka ste mali neverejné tréningy, médiá a fanúšikovia sa museli spoľahnúť na strohé informácie z klubového webu. Neovplyvnilo to náladu v kabíne?
"Nálada je zodpovedajúca súčasnému prípravnému obdobiu. Hráči sú mierne unavení. Ďalšie veci ja neriešim. Neviem o tom, že by bolo niečo zakázané. Mám rád médiá, môžete prísť kedykoľvek. Nemám problém otvorene vám odpovedať, no musíte sa pýtať na veci, ktoré mne prináleží riešiť."

S akým kádrom momentálne pracujete?
"S pánom Trávničkom sme káder upravili tak, aby bol úspešný. K nejakým zmenám došlo, resp. ešte dôjde. V prvom rade sme museli nájsť náhradu za hráčov, ktorí odišli. Niektorí sú po zraneniach, iní sú chorí. Proti Spišskej Novej Vsi sme nastúpili s tým najsilnejším, čo sme aktuálne mali k dispozícii, vyhrali sme 5:1. Vrátil sa k nám Maduka Udeh, ktorý v Prešove hosťoval na jeseň z Trenčína. Prišiel tiež kreatívny chorvátsky záložník Nikola Gatarić zo slovinského Celje. Máme záujem aj o českého útočníka Petra Hošeka, ten sa ale vrátil domov, aby si doliečil svoje zranenie. Samozrejme, počítame aj s mladíkmi z našej akadémie Špyrkom, Kráľovičom, Grešákom či Slančíkom. Samozrejme, radi by sme káder ešte doplnili, uvidíme, či sa nám to podarí."

Nikola Gatarić
Nikola Gatarić by mal oživiť ofenzívu Tatrana (foto: Twitter)

Veríte, že je tím dostatočne kvalitný na to, aby sa udržal vo Fortuna lige?
"To ukážu až samotné zápasy. Je pred nami dlhá cesta. Úvodné tri zápasy budú akýsi bonus, ďalších desať, to bude tvrdý boj. Kvalitu spoznáte podľa toho, či hráči pristúpia k svojim povinnostiam tak, ako sa patrí a či na ihrisku odovzdajú maximum. Nerád by som ale niečo hodnotil ešte pred tým, než sa to stane. Uvedomujem si, že tie vstupné podmienky nie sú najkomfortnejšie, bodov nemáme veľa. Chceme zlepšiť herný prejav a celkové fungovanie tímu. Taktiež by som bol rád, keby sa na štadión vrátili diváci, aby sme sa na ihrisku necítili osamotení, bez podpory. Situácia je taká, aká je, ale pozeráme sa do budúcnosti."

Nestraší vás popradský štadión a nízke návštevy na domácich zápasoch Tatrana v tamojšom NTC?
"Videl som niektoré zápasy v Poprade, štadión je veľmi pekný, prostredie takisto. Dá sa tam hrať dobrý, kombinačný futbal. Nemyslím si, že na Slovensku chodí na futbal veľa ľudí, celkovo by sa návštevnosť mala zdvihnúť. Rekord najnižšej diváckej návštevy Prešov nedrží, tak neviem, prečo sa ma to pýtate."

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: 1. FC Tatran Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Rozhovory

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk