ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bude Adrián Chovan na jar jednotkou Senice alebo Trenčína?
zdroj: TASR

Bude Adrián Chovan na jar jednotkou Senice alebo Trenčína?

Kmeňový hráč fortunaligového AS Trenčín sa ocitol v hľadáčiku konkurenčnej Senice. Posledný tím tabuľky najvyššej súťaže prišiel na úvod zimnej pauzy o dvoch brankárov, opora predchádzajúcej generácie slovenskej dvadsaťjednotky by tak mohol poľahky zaujať post jednotky a zbierať cenné skúsenosti.

Záhorákov podľa očakávaní opustil Michal Šulla, ktorý bol už dlhodobejšie spájaný s bratislavským Slovanom a hneď v úvode zimy ho aj posilnil, zmeny pôsobiska sa dočkala aj jesenná jednotka František Plach, skúsený gólman zamieril do Poľska. V tíme tak zatiaľ zostal len dvadsaťpäťročný Vojtech Milošovič a klub sa snaží na tomto poste zväčšiť konkurenciu. Jednou z alternatív je aj dvadsaťdvaročný mladík Adrián Chovan, ten však napokon možno bude oporou mužstva v majstrovskej vetve a nie v tej o záchranu.

Šance rodáka z Partizánskeho totiž vyzerajú reálne aj na Sihoti, kde väčšinu jesene robil iba dvojku za Igorom Šemrincom. Záujem Senice potvrdil generálny manažér klubu Róbert Rybníček, avšak pre klubový web dodal: „V prvom rade musím povedať, že do prípravy sa zapojil celkom iný Chovan, ako končil na jeseň. Je motivovaný zabojovať o post jednotky v AS. Je dôležitou súčasťou nášho klubu a my musíme veľmi dobre zvážiť, čo bude najlepšie pre rozvoj hráča. Taktiež musíme pamätať na naše mužstvo, v ktorom zatiaľ nemáme náhradu.

Budúcnosť bývalého mládežníckeho reprezentanta by mohla byť známa už do najbližších niekoľko dní.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk