ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Do boja o záchranu v druhej lige aj s reprezentantom
zdroj: MŠK Žilina

Do boja o záchranu v druhej lige aj s reprezentantom

Poriadny prievan nastal cez zimu v kabíne FK Pohronie. Desiaty tím priebežného poradia druhej ligy bude na jar bojovať o záchranu, veď od zóny zostupu ho delí len jeden bod. V Žiari nad Hronom ale všetci veria, že na novom štadióne sa bude aj o rok hrať celoštátna súťaž. Dopomôcť má k tomu viacero nových posíl.

Po prestávke sa do prípravy tímu pod vedením trénerského dua Nemec - Urgela zapojilo až osem nových hráčov, plus traja dorastenci. „Prišiel skúsený 29-ročný brankár Tomáš Jenčo zo Zvolena, z Dunajskej Lužnej zasa Marek Bartoš. Máme tu aj mladého talentovaného útočníka z Poľska Daniela Skibu. Naše rady by mal posilniť aj Marko Lukáč, útočník z Popradu, Jozef Rejdovian z Banskej Bystrice, Juraj Štefánik z Trenčína či Martin Barta z Bánoviec, ktorý má dobré referencie. V príprave máme aj troch našich dorastencov – Mateja Repiského, Matúša Antošíka a Andreja Urgelu," vyratúva pre klubový web tréner Rastislav Urgela a jedným dychom potvrdzuje i informáciu, že do rodného mesta sa vracia štvornásobný slovenský reprezentant Lukáš Tesák.

„Samozrejme, ešte rokujeme s klubmi, doťahujeme zmluvy, takže uvidíme, aký bude výsledný káder, ktorý začne hrať jarnú časť. Hľadali sme vhodné typy, verím, že sme sa trafili, a že budú oporami pre náš tím. Skúsenosti brankára Tomáša Jenča či obrancu Lukáša Tesáka sú určite na nezaplatenie. V zápasoch sa nám budú hodiť,“ dodal Urgela.

Žilina - Pohronie (Tesák)
Lukáš Tesák sa v úvodnom zápase po návrate na Slovensko predstavil proti úradujúcemu majstrovi zo Žiliny (foto: MŠK Žilina)

Naopak, z jesenného kádra odišli Samuel Lipták, Erik Nepšinský, Daniel Hudák, Jozef Sekereš, Lukáš Urminský, Lukáš Garaj Marek Pittner. Do prípravy sa zatiaľ nezapojil ani Samir Nurkovič, ktorý má zdravotné problémy, zároveň mu však končí zmluva. Na odchode z klubu je i talentovaný Peter Ďungel, o ktorého sa zaujímajú v Senici i v Žiline.

Trúfal by si na Fortuna ligu i repre

Skúsený ľavý bek Lukáš Tesák nastúpil za FK Pohronie i v úvodnom zápase zimnej prípravy na ihrisku úradujúceho majstra Fortuna ligy zo Žiliny. Hoci hral netradične na pravej strane defenzívy, spoľahlivým výkonom pomohol svojmu tímu k cennej bezgólovej remíze. "Hrám, tam, kde ma postaví tréner. Robím, čo je potrebné. Samozrejme, hral som cez nohu, takže niektoré prihrávky mi nevyšli, no stále je len začiatok prípravy. Cez týždeň sme trénovali dvojfázovo, takže to bolo cítiť. Tých deväťdesiat minút od 26. novembra, kedy som hral posledný zápas, bolo tak akurát," rozhovoril sa 32-ročný zadák, ktorého remíza so "šošonmi" potešila, hoci jej veľkú váhu neprikladá: "Momentálne sa na výsledky nepozeráme, sme na začiatku prípravy. Vedeli sme, proti komu hráme, a že v Žiline sa hrá ťažko. Výsledok nás, samozrejme, teší. Hrali sme organizovane a s trochou šťastia sme uhrali remízu."

Tesák, Polievka
Po rokoch legionárčenia by si štvornásobný reprezentant rád zahral doma (foto: MŠK Žilina)

Rodák zo Žiaru nad Hronom legionárčil od roku 2010. Po skusoch v Dubnici, Žiline, Rimavskej Sobote, Senici a Tatrane Prešov si postupne zahral v Zoryi Luhansk, Torpede Moskva, Arsenale Tula, Kairate a v bieloruskom Gomeli. Po rokoch strávených v zahraničí by sa rád vrátil domov. "Láka ma to, no zatiaľ tomu nechávam voľný priebeh. Možno, že ešte v najbližších dňoch niečo vyskočí. Zatiaľ som nikde nič nepodpísal, v Gomeli mám platnú zmluvu, hoci sme sa dohodli, že si budem hľadať niečo nové. Úroveň súťaže bola všelijaká, peniaze raz boli, raz neboli, raz sa trénovalo, inokedy zasa nie. Bolo to dosť čudné. Pohronie má o moje služby záujem, záleží odo mňa, ako sa rozhodnem. Mal by som to bližšie domov, trávil by som viac času s rodinou, ktorá by sa určite potešila," opisuje hlavné pozitíva návratu Lukáš Tesák.

Hoci vyslovene nezavrhol ani návrat do Fortuna ligy, ba dokonca do národného tímu, nasilu sa nikam netlačí. "Mám už svoje roky. Hoci si na trúfam aj na prvú ligu, viem, že tímy dávajú priestor hlavne mladým hráčom. Druhá liga tiež nie je na zahodenie, veď v nej hrajú Stanislav Šesták, Kamil Kopúnek, teraz prišiel do Popradu Štefan Zošák. Nie je sa za čo hanbiť. Myslím si, že druhá liga si zaslúži, aby sa postupne dvíhala jej úroveň," myslí si Tesák, ktorý sa jarného boja o záchranu neobáva. Práve naopak. "Vidím, že v FK Pohronie veci fungujú, postavil sa nový štadión, zlepšilo sa zázemie. Vyzerá to dobre. Prezident klubu má záujem o to, aby futbal v Žiari fungoval. V tíme sú perspektívni chlapci, ak sa však chcú niekam dostať, musia si to oddrieť sami. My im môžeme len pomôcť."

Žilina - Pohronie (Tesák)
Pohronie čaká na jar tvrdý boj o záchranu. Od zóny zostupu do tretej ligy ho delí len jeden bod (foto: MŠK Žilina)


Odporúčame

Najnovšie z klubu: Pohronie

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

HOKEJ.sk