ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Prešov opúšťa výrazná osobnosť, Jacko: Nepáči sa mi, čo sa v Tatrane deje
zdroj: TASR

Prešov opúšťa výrazná osobnosť, Jacko: Nepáči sa mi, čo sa v Tatrane deje

Po štvorici Wiezik, Hovančík, Lénárt a Trebuňák opúšťa prešovský Tatran ďalší futbalista. Tentoraz však ide o dlhoročnú oporu a exkapitána Patrika Jacka. Dobre stavaný defenzívny univerzál strávil v metropole Šariša takmer dvanásť rokov, dvakrát ho viedol tréner Sergij Kovalec, v dobrom spomína i na zosnulého Ladislava Totkoviča či Jozefa Bubenka. V 25 rokoch ale cíti, že je čas posunúť sa ďalej. V deň, keď si bol na sekretariáte klubu vyzdvihnúť dohodu o ukončení spolupráce, poskytol rodák z Lipian exkluzívny rozhovor pre ProFutbal.sk.

S Tatranom Prešov ste sa dohodli na ukončení kontraktu. Prečo?
Patrik Jacko:
"Dohodli sme sa v piatok, dnes som si bol po dohodu o ukončení spolupráce. Od štvrtka budem voľný hráč. Nedohodli sme sa na novej zmluve. Prešov mi síce niečo predostrel, no ja som to neakceptoval. Myslel som si, že do leta budeme pokračovať podľa starej zmluvy. Tatran už v tom prípade o mňa nemal záujem, čo ma na jednej strane prekvapilo, no tiež utvrdilo v tom, že to asi takto bude pre obe strany lepšie. Dohodli sme sa a ja som podpísal výpoveď. Beriem to tak, ako to je. Generálny manažér mi umožnil trénovať s tímom, kým si nenájdem nový klub, no ja som sa už dnes bol rozlúčiť s chlapcami v kabíne."

Z akého dôvodu ste neakceptovali novú zmluvu?
"Boli v nej zmeny, dokonca zmeny k lepšiemu. Nešlo ale o peniaze. Ak by išlo, tak by som to podpísal, lebo finančne by to pre mňa bolo zaujímavejšie. Avšak, nepozdávala sa mi dĺžka zmluvy a celkové fungovanie klubu. To, čo sa teraz v Tatrane deje, sa mi vôbec nepáči. To je dôvod, pre ktorý končím."

Patrik Jacko
Pred zranením nohy bol Patrik Jacko kapitánom Tatrana, neskôr túto funkciu vykonávali Jozef Talian a Peter Katona (foto: TASR)
Za vašim odchodom z klubu teda nie sú problémy s financiami?
"To nie, zmluva bude oficiálne ukončená v stredu, má mi teda prísť ešte jeden a pol výplaty. Dohodli sme sa korektne. Klub mi to vyplatí a nebude mi dlhovať ani cent. V tomto smere je všetko v poriadku."

V minulosti ste sa neraz pochvalne vyjadrili na adresu Sergija Kovalca. Aký je nový kouč Anton Mišovec?
"Pána Kovalca dobre poznám, je to super tréner i človek. Pána Mišovca som zažil len počas úvodného týždňa zimnej prípravy. Takisto na neho nemôžem povedať nič zlé. Tréningy mali svoju úroveň, pracovali sme s loptou, bolo to OK. Nerád by som ho hodnotil. Verím, že sa čo najskôr zžije s kolektívom, s klubom, a že chlapci to potiahnu a zachránia Prešov v prvej lige."

Fanúšikovia kritizujú predovšetkým generálneho manažéra Mareka Trávnička. Je to podľa vášho názoru človek na správnom mieste?
"To by som nerád hodnotil."

Odchádza sa vám z Prešova ťažko?
"Myslel som si, že to bude ťažké, no zatiaľ to tak nepociťujem. Mám pocit, že som urobil správny krok. Možno, že časom mi to všetko bude ľúto, keď budem mať čas si veci zrekapitulovať. Predsa len, dvanásť rokov nie je krátka doba, no teraz sa všetko deje tak narýchlo. Určite mi bude smutno, no budem spomínať len na to dobré."

Patrik jacko
V klube strávil takmer dvanásť rokov. Teraz je pripravený na novú výzvu (foto: TASR)

Ktoré spomienky radíte medzi tie najkrajšie?
"Rozhodne postup do Fortuna ligy pod vedením trénera Vargu. Rád budem spomínať na tie pekné zápasy, zážitky zo šatne i mimo nej, na sústredenia. Pozitívne hodnotím moje začiatky s trénerom Kovalcom, či s trénermi Totkovičom a Bubenkom. Všetko malo svoj zmysel."

Posledný rok vás trápilo vážne zranenie nohy, Tatranu sa navyše vo Fortuna lige nedarí. Nezatieni to všetko to pozitívne, čo ste v zeleno-bielom drese zažili?
"Je pravda, že to zranenie to trošku neguje. Bolo to naozaj nepríjemné, navyše, hneď potom prišlo ďalšie, našťastie, menšie zranenie. Výsledky vo Fortuna lige taktiež neboli ideálne, no treba si to užívať. Nie každý môže hrať prvú ligu, navyše v klube, v ktorom je odchovancom a v meste, v ktorom žije, pozná v ňom veľa ľudí a má ho rád. Toto vnímam ako veľké plus. Verím, že niektoré veci sa v Tatrane zlepšia, či už tu budem ja, alebo ktokoľvek iný. Dôležité je, aby klub fungoval na úrovni."

Máte ešte len 25 rokov, no za sebou množstvo skúseností z ťažkých ligových zápolení. Kam povedú vaše ďalšie kroky?
"To ešte dnes neviem, hoci nejaké náznaky tam už sú. Uvidíme, čo prinesú najbližšie dni. Verím, že všetko sa čo rýchlo uzavrie, a že sa čo najskôr pripojím do prípravy môjho nového klubu. Samozrejme, láka ma i zahraničie, aj keď viem, že je ťažké sa tam dostať. Budem sa hlavne pozerať na to, aby fungovanie v mojom novom klube malo zmysel. Na to budem prihliadať."

Andrej kadlec a patrik jacko
Patrik Jacko v súboji s Andrejom Kadlecom zo Spartaka Trnava (foto: TASR)

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: 1. FC Tatran Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Rozhovory

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk