ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pre oporu Ružomberka a dvadsaťjednotky sa sezóna predčasne skončila
zdroj: MFK Ružomberok / Rudolf Maškurica

Pre oporu Ružomberka a dvadsaťjednotky sa sezóna predčasne skončila

Líder zadných radov fortunaligového Ružomberka a tiež slovenského reprezentačného výberu do 21 rokov Dominik Kružliak bude chýbať na ihrisku pravdepodobne šesť mesiacov. Zranenie si privodil hneď na prvom tréningu zimnej prípravy.

Pre dvadsaťjedenročného mladíka ide o dvojitú smolu, okrem poškodeného meniskusu mu totiž počas artroskopie kolena, ktorú absolvoval v stredu, zistili aj pretrhnutý krížny väz. „To znamená, že musím ísť na ďalšiu operáciu. Najskôr sa mi však musí zahojiť toto. Musím teraz posilňovať svaly okolo kolena, aby som ich mal čo najpevnejšie a o dva či tri týždne pôjdem po skalpel opäť,“ povedal pre oficiálny ligový portál ružomberský stopér, ktorý tak necestoval s mužstvom na herné sústredenie do Chorvátska.

Pre futbalistu, ktorý prvé kroky urobil v Liptovskom Mikuláši, má aktuálna sezóna trpkú príchuť. Už na jej začiatku ho na istú dobu vyradili problémy s ramenom, vzhľadom na čo zmeškal aj úvodné predkolo Európskej ligy, polročná pauza bude jeho najdlhšia v doterajšej kariére. „Prvý mesiac budem musieť určite iba ležať. Potom začnem sval pomaly zaťažovať a cvičiť. Bude to ťažké, roky som naučený na určitý tréningový a zápasový režim a teraz zrazu nebudem môcť robiť takmer nič. Dúfam však, že s pomocou rodiny a priateľky to zvládnem. Oni sú moja psychická podpora,“ verí kapitán Liptákov.

Rodák zo stredného Slovenska nechýbal v jesennej časti Fortuna ligy na trávniku ani jedinú minútu a bol už po štvrtý rok tradičnou oporou zadných radov Ružomberka. Zaujal aj v Európskej lige, kde gólom do siete nórskeho Brann Bergen pomohol doviesť mužstvo až do dvojzápasu proti Evertonu. Strelecky produktívny bol aj v domácej súťaži, kde v devätnástich stretnutiach vsietil päť gólov a je druhým najlepším strelcom tímu. Za dvadsaťjednotku má plnú minutáž z posledných troch duelov, v ktorých súčasná generácia podľahla Islandu a dvakrát Španielsku.

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk