Jasný odkaz na bráne prešovského štadióna, Mišovec o Kovalcovi nevie
zdroj: profutbal.sk

Úvodný zápas zimnej prípravy vyšiel futbalistom Tatrana Prešov na výbornú. Na pôde druholigistu zo Spišskej Novej Vsi vyhrali Šarišania vysoko 5:1. Zeleno-bielych viedol z lavičky kouč Anton Mišovec. O Ukrajincovi Sergejovi Kovalcovi ani chýru, ani slychu.

Prešov od úvodných minút plnil rolu favorita, prvý polčas vyhral 2:0, po zmene strán pridal ešte ďalšie tri góly. Čestný úspech Spišiakov zaznamenal exútočník Tatrana Kubus.

Zaslúžené víťazstvo

„Mali sme prevahu prakticky vo všetkých činnostiach. Od domácich som, úprimne, čakal viac. Na prvý zápas po týždni ťažkých tréningov sme mali veľmi slušné tempo. Škoda hlúpeho gólu zo štandardky, ale dôležité je, že sme vyhrali. Ťažké zápasy v príprave ešte len prídu," zhodnotil pre klubový web Tatrana Richard Kačala.

Tréner Anton Mišovec bol so zápasovou premiérou na lavičke Prešova spokojný: "Odohrali sme kvalitný zápas v dobrom tempe. Veľmi nám pomohol prvý gól Mira Petka, ktorý sme potvrdili druhým presným zásahom do konca polčasu. V druhom polčase sme dokázali naďalej diktovať hru a vyhrali sme zaslúžene. Krásny gól strelil Micherda, na úspešnú štandardku domácich sme dokázali rýchlo odpovedať ďalším gólom. Chlapcov chcem pochváliť za nasadenie, ktoré previedli v stretnutí, aj na tréningoch počas celého týždňa.“

Anton Mišovec
Anton Mišovec (foto: slavia.cz)

Prišiel pracovať

Na margo Sergeja Kovalca, ktorému mal Mišovec podľa informácií z vedenia klubu robiť "iba" asistenta, český kormidelník pre denník Korzár poznamenal: "To je otázka na vedenie klubu. Ja som do Tatrana prišiel preto, aby som tu odvádzal kvalitnú trénerskú prácu. Vážim si, že môžem pôsobiť v najstaršom futbalovom klube na Slovensku a som spokojný s nasadením hráčov v tréningu. Čo sa týka pána Kovalca, o to sa nezaujímam, ide to mimo mňa."

Z hráčov, ktorí boli ostatné dni v klube na skúške, dostali šancu brankári Lukáč a Chmiel. Petr Hošek sa vrátil do Česka, kde si dolieči zranenie, následne bude s Tatranom znovu rokovať o spolupráci. Rokovania s Filipom Hlúpikom uviazli na mŕtvom bode, ten preto Prešov určite neposilní.