Po odchodoch zbroja: ViOn posilnil víťaz Superpohára so skúsenosťami z Európskej ligy
zdroj: fcfastavzlin.cz

Účastník najvyššej futbalovej súťaže FC ViOn Zlaté Moravce začína po viacerých odchodoch plátať káder a získal už druhú posilu spoza rieky Morava. Do kádra pribudol krídelník Robert Bartolomeu z českého Fastav Zlín.

O presune dvadsaťštyriročného krajného stredopoliara do Zlatých Moraviec informoval český prvoligista prostredníctvom svojho klubového portálu. Bartolomeu patrí medzi najrýchlejších hráčov celého mužstva a je typický svojou tvrdou strelou. V minuloročnom finále národného pohára s Opavou zaznamenal víťazný gól, čím zaistil klubu premiérový postup do tohtosezónnej skupinovej fázy Európskej ligy. Oba kluby sa dohodli na hosťovaní do konca nasledovnej jarnej časti, prípadná opcia uvedená nebola. „Veríme, že tu opäť naberie dostatočné zápasové vyťaženie. Prajeme mu veľa šťastia,“ komentoval športový manažér Zlína Zdeněk Grygera.

Rodák z českých Otrokovíc tiež nastúpil začiatkom ročníka vo finále Česko-Slovenského Superpohára proti Slovanu Bratislava v základnej zostave a odohral šesťdesiat minút, jeho spoluhráči napokon duel doviedli do víťazstva. V priebehu sezóny nastúpil český futbalista, ktorého otec pochádza z Angoly, k trom ligovým zápasom a dokopy si pripísal 73 minút. Dohrával záver zápasu s Brnom (1:1), predtým bol pri prehrách s Duklou Praha (27 minút, 0:1) a Jabloncom (45 minút, 0:2). Vo všetkých troch prípadoch išlo o zápasy na ihriskách súperov. Pripísal si tiež desať minút v Európskej lige, keď striedal v závere posledného zápasu na ihrisku Šeriffu Tiraspoľ  V ostatných stretnutiach nesedel ani na lavičke.

Pre Zlaté Moravce ide už o druhú posilu z českej najvyššej súťaže, už od začiatku prípravy je s mužstvom tiež devätnásťročný brankár Giorgi Chochishvili z juniorského kádra Slavie Praha. ViOn lovil aj v domácich vodách, keď z bratislavského Slovana prišli krajný obranca Juraj Kotula a stredopoliar Marek Rigo, ktorý na jeseň pôsobil v Senici. Citeľnejšie však boli pre tím trénera Jarábka odchody, z mužstva mu totiž odišli Martin Dobrotka (Poľsko), Timotej Záhumenský (Dunajská Streda), Peter Sládek, Dawid Szymonovicz (obaja ukončenie hosťovania) a tiež Brazílčania Baggio a Renan, pričom je v hre aj odchod Róberta Gešnábela do Ružomberka. V úvode sezóny zároveň tréneri nemôžu počítať s potrestaným Mateusom.