Betis prestrieľal Leganes, rozhodol Castro
zdroj: twitter.com/Real Betis

Výsledky 19. kola španielskej La Ligy:

PONDELOK

Futbalisti Betisu Sevilla zvíťazili v pondelňajšom zápase 19. kola španielskej ligy nad Leganes 3:2.

Betis Sevilla - Leganes 3:2 (2:1)
Góly: 20. Tello, 40. Joaquin, 83. Castro (z 11m) - 44. Gumbau, 71. Eraso

zdroj: dailymotion.com

NEDEĽA

Celta Vigo zvíťazila v nedeľnom stretnutí 19. kola najvyššej španielskej súťaže na pôde Levante 1:0. Dánsky legionár Pione Sisto strelil jediný gól v závere prvého polčasu.

Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka odohral za hostí celý zápas. Jeho krajan Róbert Mazáň, ktorého Celta angažovala v januári z MŠK Žilina, sedel na lavičke náhradníkov a čaká na svoj debut.

Futbalisti Alavésu zvíťazili nad FC Sevilla 1:0. O jediný presný zásah sa v 52. minúte postaral Manu Garcia. Domáci hrali od 83. minúty bez vylúčeného Rubena Duarteho.

Góly: 52. Garcia, ČK: 83. Duarte

Espaňol Barcelona - Athletic Bilbao 1:1 (1:1)
Góly: 29. Moreno - 35. Williams

SOBOTA

V úvodnom sobotňajšom zápase 19. kola španielskej futbalovej La Ligy si FC Girona poradila doma s posledným UD Las Palmas bez problémov 6:0. Z hetriku sa v stretnutí tešil keňský útočník Michael Olunga.

Futbalisti majstrovského Realu Madrid stratili ďalšie cenné body v španielskej La Lige. V sobotňajšom domácom súboji 19. kola La Ligy prehrali s FC Villarreal 0:1. O triumfe hostí pred návštevou 63.403 divákov rozhodol stredopoliar Pablo Fornals v 87. minúte.

"Biely balet" je v tabuľke na 4. mieste a na lídra FC Barcelona stráca už 16 bodov. Real v lige ťahá sériu troch duelov bez výhry. Villarreal je piaty a na Real stráca bod.

"Je pre hráčov ťažké, keď z množstva šancí lopta do brány nepadne. Nemyslím si, že sme si zaslúžili prehru, hrali sme dobre. Nie je ľahké vysvetliť, kde sme, ale musíme to zmeniť. Hádzať uterák nemienime, nesmieme sa vzdať a musíme pokračovať v ďalšej práci," citovala agentúra DPA trénera Realu Zinedina Zidana.

Deportivo La Coruňa - FC Valencia 1:2 (0:1)
Góly: 88. Andone - 37. Guedes, 64. Rodrigo

FC Girona - UD Las Palmas 6:0 (1:0)
Góly: 57., 70. a 79. Olunga, 25. Stuani (z 11 m), 64. Garcia, 74. Portu

Real Madrid - FC Villarreal 0:1 (0:0)
Gól: 87. Fornals

PIATOK

V 19. kole španielskej La Ligy zvíťazili futbalisti Getafe nad Malagou 1:0.

Getafe - Malaga 1:0 (0:0)
Gól: 73. Cala

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”