ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovanisti odleteli za teplom. Na palube chýbali viacerí hráči, Kubík skončil
zdroj: skslovan.com

Slovanisti odleteli za teplom. Na palube chýbali viacerí hráči, Kubík skončil

Príprava bratislavského Slovana sa prehupla do ďalšej fázy. Belasí v piatok odleteli na kondično-herné sústredenie do tureckého Beleku, kde strávia až 25 dní a na brehu Stredozemného mora odohrajú šesť prípravných duelov. Káder sa zredukoval na 24-členný, priamo v tréningovom centre sa pripojí aj štvrtý brankár.

Slovanisti budú mať opäť k dispozícii kvalitné plochy s prírodnou trávou, posilňovňu i dostatok možností na regeneráciu. Vzhľadom na dlhší pobyt v zahraničí pripúšťa tréner Martin Ševela v rozhovore pre Slovan TV aj teambuildingy. „Do Turecka cestujeme s cieľom zodpovedne sa pripraviť na jarnú časť sezóny. Čaká nás tam kvalita v podobe tréningových plôch či súperov v prípravných dueloch. Budeme pracovať na systémových veciach v našej hre, na kondičnej stránke a takisto sa pokúsime čo najlepšie odohrať prípravné zápasy proti atraktívnym súperom,“ povedal krátko pred odletom na sústredenie, kde si Slovan zmieria sily s dvomi ruskými (Krídla Sovietov Samara a Zenit Petrohrad), dvomi ukrajinskými (Olimpik Doneck a Veres Rivne), jedným srbským (Vojvodina Novi Sad) a jedným maďarským (Újpest) súperom.

S tímom cestovalo aj kvarteto nových posíl – Michal Šulla, Arťom Suchockij, Andraž Šporar a Ricky van Haaren. Chýba však Jurij Medveděv, ktorý si na tréningu natrhol sval. Do Beleku odletel napokon aj mladý brankár Martin Trnovský, ktorý len v piatok podpísal s belasými profesionálnu zmluvu. Jeho kolega Frederik Valach priletí do Turecka priamo zo zrazu slovenskej reprezentácie do 20 rokov, osemnásťročný Tomáš Rybár, ktorý na jeseň trénoval s A-mužstvom, sa bude na jarnú časť sezóny pripravovať s výberom U19. Okrem nich nechýba z mladíkov obranca Adam Laczkó. Vylúčené nie je, že sa priamo v Turecku ešte k mužstvu pripoja maximálne dve nové posily, médiami prebehla informácia o príchode Borisa Cmiljaniča zo španielskeho Levante.

Z hráčov v poli okrem Medveděva chýba na palube aj Uroš Damnjanovič, ktorý sa zotavuje zo zranenia v Srbsku. Podľa očakávaní neodcestovali ani Juraj Kotula a Marek Rigo, ktorí by sa mali hlásiť v Zlatých Moravciach, kde budú na jar hosťovať. Do prípravy treťoligového béčka sa zaradil obranca Samuel Antálek a Čierny Peter v tvoriacej sa konkurencii zostal belasej stálici Františkovi Kubíkovi. „Som z toho smutný a sklamaný. Celkovo mám zmiešané pocity, veď zo súčasného kádra som v klube najdlhšie bez prerušenia. Nedostal som žiadne extra zdôvodnenie, len mi oznámili, že si môžem hľadať nové pôsobisko,“ reagoval pre denník Šport 28-ročný Kubík, ktorého cesty by mohli viesť do Poľska či Kazachstanu.

Káder ŠK Slovan Bratislava na sústredení v Turecku:
Brankári: Dominik Greif, Michal Šulla, Martin Trnovský, Frederik Valach (pripojí sa v Turecku)
Obrancovia:Vasil Božikov, Erik Čikoš, Diamantis Chouchoumis, Adam Laczkó, Milan Rundič, Kornel Saláta, Boris Sekulič, Arťom Suchockij
Stredopoliari: Lukáš Droppa, Ricky van Haaren, Dávid Holman, Joeri de Kamps, Filip Oršula, Ibrahim Rabiu, Vukan Savičevič, Mitchell Schet
Útočníci: Aleksandar Čavrič, Filip Hološko, Jakub Mareš, Andraž Šporar, Róbert Vittek

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk