ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Prvý tréning Medveděva v belasom ako zo zlého sna: Ruplo mi v ľavom stehne
zdroj: skslovan.com

Prvý tréning Medveděva v belasom ako zo zlého sna: Ruplo mi v ľavom stehne

Do Fortuna ligy prišiel v lete po dvoch sezónach strávených v druhej českej najvyššej súťaži. So Senicou podpísal ročný kontrakt vo viere, že futbalovej verejnosti odprezentuje svoje umenie a postupnými krokmi sa posunie do väčšieho klubu. Podarilo sa mu to nečakane rýchlo. Počas jesene si spoľahlivé výkony Jurija Medveděva všimol bratislavský Slovan a na začiatku nového roka s ním podpísal tri a pol ročný kontrakt.

„O záujme belasých som vedel už zopár kôl pred koncom jesene. Vôbec som na to však nemyslel, snažil som sa dohrať posledné kolá najlepšie, ako som vedel,“ prezradil pre ProFutbal.sk šikovný pravý obranca, ktorý rád podporuje ofenzívu. Prvotnú radosť z prestupu do Slovana však zmarilo zranenie. Prišlo ako blesk z jasného neba. Hneď na prvom tréningu s novým tímom. „Ruplo mi v ľavom stehne, zrútil som sa na zem a nemohol som na nohu ani len došliapnuť.“

Okamžite putoval na sonografické vyšetrenie, na základe ktorého lekári skonštatovali niekoľkocentimetrové natrhnutie stehenného svalu. „Prekvapilo ma to, lebo doteraz som nemal ani len natiahnutý sval. Múdrejší budem po absolvovaní magnetickej rezonancie. Vyšetrenie mi spravia v Skalici, lebo naši lekári tam majú známych. Musím však zopár dní počkať, keďže mám stehno stále opuchnuté,“ povzdychol si 21-ročný futbalista, ktorý sa bude zotavovať pod dohľadom klubových lekárov. Zranenie mu znemožnilo účasť na mesačnom sústredení v Turecku, kde odletia slovanisti už tento piatok.

Jurij Medveděv v senickom drese (foto: Róbert Fritz)
Jurij Medveděv v senickom drese (foto: Róbert Fritz)

Jurij Medveděv si počas jesene pripísal na svoje konto okrem 1530 ligových minút aj tri presné zásahy. „Senici patrí veľká vďaka, som rád, že ma tam tak fantasticky prijali. Či už tréneri, realizačný tím, ale aj hráči. Bolo mi tam výborne, nikdy na ňu nezabudnem. Určite zostaneme v kontakte,“ ohliadol sa Medveděv za predchádzajúcim pôsobiskom, kde musel najskôr prežuť dlhú sériu bez víťazstva: „Stále sme prehrávali, trvalo to štrnásť kôl, v rámci ktorých sme uhrali len dva body. Doľahlo to na nás, ale ako tím sme si povedali, že to takto ďalej nejde a v závere sa to zlepšilo. Dotiahli sme sa na mužstvá pred nami a verím, že Seničania pôjdu ešte vyššie, lebo futbalovo na to majú.“

Predchádzajúce dva ročníky strávil Medveděv ako kmeňový hráč Viktorie Plzeň na hosťovaní v druholigovom Baníku Sokolov. „V porovnaní s druhou českou ligou je to na Slovensku oveľa viac futbalovejšie. Najlepšie tímy vrátane Slovana, Trenčína či Žiliny vedia odohrať aj kvalitnejšie zápasy ako tie, ktoré vidíme v českej najvyššej súťaži,“ zamyslel sa na záver futbalista prezývaný Méďa“.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk