ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Nitre odštartuje rekonštrukcia štadióna, "Corgoni" na jar doma v Zlatých Moravciach
zdroj: nitralive.sk

V Nitre odštartuje rekonštrukcia štadióna, "Corgoni" na jar doma v Zlatých Moravciach

V pondelok 15. januára by mala oficiálne odštartovať rekonštrukcia štadióna pod Zoborom. Stane sa tak viac než dva roky po schválení zámeru (30. apríl 2015). Na jar budú hrať zverenci trénera Galáda domáce zápasy v Zlatých Moravciach.

Nový štadión v Nitre bude spĺňať podmienky III. kategórie. Zo súčasnej kapacity 5050 miest, z toho 3620 miest na sedenie, sa kapacita zvýši na 7480 miest na sedenie. Ako informuje portál nitralive.sk, celkové náklady na rekonštrukciu sú odhadované na takmer 4,4 milióna eur. Viac než polovicu (2,4 milióna) zaplatí štát, zvyšnou sumou sa podieľa mesto Nitra.

Štadión sa bude rekonštruovať v dvoch etapách. Prvá má byť hotová v júni 2018 a zahŕňa rekonštrukciu hlavnej tribúny, predĺženie jej zastrešenia; sektory pre fanúšikov hostí vrátane bufetov a toaliet; rekonštrukciu šatní pre mládež; osvetlenie; odstránenie oválu a montáž tribún; nový vyhrievaný trávnik; opravu komunikácií. 

Nitra tribúna
Prvá etapa rekonštrukcie by mala byť hotová v júni 2018 (foto: TASR)

Jesennú časť odohrala Nitra ako nováčik na domácom štadióne vďaka výnimke zo strany Únie ligových klubov. Počas rekonštrukcie štadióna nájde prechodný domov v neďalekých Zlatých Moravciach. "Na ViOn-e absolvuje naše mužstvo aj predzápasové tréningy, inak sa budeme pripravovať v Nitre. V prípade, že budú hrať oba tímy v jednom kole doma, poposúvame začiatky duelov tak, aby bol medzi nimi minimálne 48-hodinový rozdiel," informoval pre denník Šport predseda predstavenstva Marián Valenta, ktorý dodal, že aj osemfinálový súboj mládežníckej Ligy majstrov, v ktorom Nitra vyzve Feyenoord Rotterdam, sa uskutoční v Zlatých Moravciach.

"Vyriešiť už musíme len dejisko nášho domáceho súboja proti Slovanu Bratislava začiatkom marca v záverečnom 22. kole základnej časti Fortuna ligy, keďže všetky zápasy tohto kola by sa mali hrať v rovnakom čase," dodal pre denník Šport Marián Valenta.

Nitre patrí po jesennej časti siedma priečka v tabuľke. Na šiesty Trenčín stráca iba jeden bod. V úvodných troch jarných kolách tak bude urputne bojovať o umiestnenie v top šestke, znamenajúce účasť v skupine o titul. Jarnú časť odštartujú "Corgoni" 17. februára domácim zápasom práve proti AS Trenčín.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk