ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dobrotka ide zabojovať o postup do poľskej Ekstraklasy: Je to pre mňa výzva
zdroj: stalmielec.com

Dobrotka ide zabojovať o postup do poľskej Ekstraklasy: Je to pre mňa výzva

V priebehu dvoch rokov si oblečie už dres piateho klubu. Martin Dobrotka reštartoval kariéru po dlhotrvajúcich zdravotných problémoch v roku 2016 na Záhorí. Po pôsobení v Skalici hral aj za ostravský a sokolovský Baník, ViOn Zlaté Moravce a najbližšie obdobie bude hájiť farby poľského druholigistu Stal Mielec.

Klub z juhu Poľska má za sebou hviezdnu minulosť. Je držiteľom dvoch majstrovských titulov. Spomíname však už na veľmi bradatú históriu, roky 1973 a 1975. „Momentálnou ambíciou je postúpiť do Ekstraklasy. Bude to však nesmierne náročné, lebo rovnaký cieľ majú aj ďalšie tímy. Tabuľka je veľmi nahustená, postúpiť môže ktokoľvek,“ zamyslel sa pre ProFutbal.sk Martin Dobrotka, ktorý dostal od klubového trénera trojdňové voľno a po vybavení neodkladných povinností vo svojej domovine sa vráti v pondelok späť do nového klubu.

Stal Mielec sa nachádza na piatom mieste tabuľky druhej najvyššej súťaže, na dve postupové miesta stráca momentálne tri body. Prvé dve priečky patria Chojniczanke a Odre Opole. „Klub ma kontaktoval koncom minulého týždňa. Kontrakt sme podpísali na pol roka s následnou opciou,“ upresnil informácie skúsený obranca, ktorý mal na stole viacero ponúk, ale napokon sa vybral poľskou cestou: „Už je o tom zbytočné hovoriť. Teraz som v Poľsku, klubu ďakujem za ponuku. Je to pre mňa výzva.“

Martin dobrotka v drese Zlatých Moraviec (foto: Jozef Bedej)
Martin dobrotka v drese Zlatých Moraviec (foto: Jozef Bedej)

Tréner Jarábek v Zlatých Moravciach musí mať hlavu v smútku. Z úspešného jesenného súkolia mu postupne vypadávajú dôležité súčiastky. Najskôr odchod Záhumenského do Dunajskej Stredy, hovorí sa o záujme Ružomberka o Gešnábela a teraz do toho aj odchod Dobrotku... „Veru áno, ale tak to vo futbale chodí. Verím, že Moravce budú hrať stále tak dobre, ako hrali doteraz,“ zaželal si bratislavský odchovanec. Je zaujímavé, že pokiaľ v A-tíme bratislavského Slovana strávil nepretržite šesť sezón, teraz v rozmedzí dvoch rokov vystriedal päť klubov. „Áno, v poslednom čase podpisujem kontrakty na pol roka. Ak bude pretrvávať záujem o moje služby, môžem zostať dlhšie. Tak tomu bolo aj v Zlatých Moravciach, kde som sa cítil výborne, ale chcel som prijať novú výzvu. Predsalen, už nie som najmladší, tak som si povedal, že skúsim ešte zahraničie.“

Hoci vymenil Dobrotka najvyššiu slovenskú súťaž za druhú poľskú, v klube Stal Mielec našiel výborné podmienky. „Z hľadiska infraštruktúry a vybavenia je na tom lepšie, ako niektorí fortunaligisti. Bol som z toho priam ohúrený,“ netajil prekvapenie veľký futbalový sympaťák. Do tímu si ho vybral tréner Zbigniew Smółka, bývalý brankár: „Vôbec nikoho som pred mojim príchodom nepoznal. Ani hráčov, ani trénera. Ten však poznal mňa a to je najdôležitejšie. Mal ma preštudovaného, videl niekoľko mojich zápasov,“ zakončil debatu Martin Dobrotka.

Najnovšie z klubu: FC ViOn Zlaté Moravce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk