ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Inter so staronovými tvárami a smelými ambíciami
zdroj: fkinterbratislava/Vanessa Hasová

Inter so staronovými tvárami a smelými ambíciami

S viacerými zmenami odštartovali zimnú prípravu pred jarnou časťou druhej ligy aj futbalisti bratislavského Interu. Nováčik v súťaži prezimuje v zóne zostupu na štrnástom mieste, cieľ žlto-čiernych je ale jasný - vyhnúť sa vypadnutiu do tretej ligy.

V kádri Interu nastalo počas prestávky viacero zmien. Po polroku tím opustil stredopoliar Viktor Tóth. Naopak, vrátili sa Martin Vlček (po zranení), Tomáš Šalata a Pentecost Ikedinachi Obiechina (z hosťovania v Senici). Do prípravy sa zapojili tiež dorastenci Dolán, Chudík, Kratochvíl a Svetlošák.

Zverenci trénerov Barmoša, Slezáka a Bachledu odohrajú prvý prípravný zápas už budúcu stredu, keď doma privítajú Dunajskú Stredu. O tri dni neskôr príde do Stupavy Púchov. V príprave si zmerajú sily i s maďarským Mošónom, Petržalkou, rakúskym St. Margarethenom, Trenčínom, Rovinkou, druholigovým maďarským tímom Dorogi a s Brnom Líšeň.

“Chceme zapracovať na veciach, ktoré nás trápili počas jesennej časti a to je hlavne psychická pripravenosť mužstva, aby sme lepšie zvládali závery zápasov, ktoré nás na jeseň obrali o dosť bodov. To je, samozrejme, niečo, čo sa nedá len tak naučiť a psychická vyspelosť sa dá nadobudnúť len tým, že chlapci budú hrať ťažké zápasy, v ktorých naberú potrebné skúsenosti,” povedal pre klubový web asistent trénera Richard Slezák.

Richard Slezák
Richard Slezák (foto: fkinterbratislava.sk)

S priebežným štrnástym miestom v tabuľke v Interi spokojnosť nepanuje, Richard Slezák sa však snaží na veci pozerať pozitívne: “S priebežným umiestnením v tabuľke, samozrejme, spokojní byť nemôžeme. Každá minca má však dve strany. Sme spokojní s tým, ako sa nám darí hráčov a celkovo tím ďalej rozvíjať a dúfame, že práve táto cesta nám v budúcnosti prinesie želané výsledky a schopnosť bojovať o popredné priečky v 2. lige.”

V úspešnú jar, počas ktorej sa odohrá už len 13 zápasov, dúfa i osemgólový Erik Prekop, ktorý do Interu prišiel pred sezónou na hosťovanie z AS Trenčín. Sedemkrát sa strelecky presadil v lige, jedným gólom sa prezentoval v Slovnaft Cup-e, v ktorom sa púť Interu skončila na štíte ambiciózneho Popradu.

"Neviem prečo, no mám taký vnútorný pocit, že druhá polovica sezóny bude pre nás veľmi úspešná a dovolím si tvrdiť, že budeme atakovať horné priečky tabuľky," neskrýva vysoké ambície Erik Prekop.

Prvý súťažný zápas v novom kalendárnom roku odohrá Inter 3. marca, keď na domácej pôde privíta Lokomotívu Košice.

Najnovšie z klubu: Inter Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk