ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Záhumenský prišiel do neznáma, prípravu ako Slovan by nechcel
zdroj: TASR

Záhumenský prišiel do neznáma, prípravu ako Slovan by nechcel

Kde skončil, tam aj začal. Keď Timotej Záhumenský dohral posledné kolo jesennej časti v drese ViOn-u na ihrisku Dunajskej Stredy, ešte netušil, že svojim výborným výkonom pomohol k ďalšej strate svojho budúceho zamestnávateľa. Klub zo Žitného ostrova ukončil jeseň štyrmi remízami, teraz sa po štvortýždňovej prestávke opäť zišiel pokope, aby sa pripravil na jarnú časť ročníka.

Timotej Záhumenský sa stal dosiaľ najzvučnejšou posilou mužstva, hoci má klub na lane ešte dvoch ďalších futbalistov. „Ozvali sa mi krátko pred Vianocami. Necítil som nejakú potrebu zmeny, práveže som to ani nečakal, ale takáto ponuka nemusí prísť dvakrát,“ povedal exkluzívne pre ProFutbal.sk novic v kádri trénera Rossiho. „S trénerom som sa dosiaľ o mojej pozícii nerozprával. Nie je tajomstvom, že hoci som na tejto pozícii nehrával často vo ViOn-e, najlepšie sa cítim na poste ľavého obrancu. Na tomto poste hráva Davis, ale konkurencia v takomto mužstve byť musí a posúva nás všetkých ďalej. Zatiaľ tu poznám asi troch chalanov, verím však, že rovnako ako v predchádzajúcom pôsobisku, aj v tomto kolektíve si nájdem veľa dobrých priateľov,“ dodal s úsmevom rodák z Novej Bane.

Gól mesiaca november v podaní Timoteja Záhumenského

Dvadsaťdvaročný odchovanec banskobystrického futbalu vyrastal neskôr aj v bratislavskom Slovane, kde sa nedokázal výraznejšie presadiť a pred dvomi rokmi prestúpil do Skalice. Za posledné obdobie obliekal každý polrok dres iného tímu, najprv Skalice, neskôr Šamorína a naposledy Zlatých Moraviec. DAC bude preňho štvrtým tímom za ostatné dva roky. Výsledky a hru Dunajskej Stredy vnímal a sledoval aj z tábora súpera. „Vzájomné zápasy s DAC boli vždy náročné. Z toho posledného, na záver jesene, ma snáď ešte dva týždne bolelo celé telo. No presne takto sa má hrať futbal. Na jeseň produkovali veľmi peknú hru, teší ma, že môžem byť toho súčasťou,“ zhrnul na prvom zraze v roku 2018.

Zimná príprava vo väčšine nebýva pre futbalistov obľúbeným obdobím. Naháňanie kondície a dlhé týždne bez majstrovského zápasu sú ale povinnou prípravou na náročnú jarnú časť, ktorá o celej sezóne rozhodne. „S behaním ani s náročnými tréningami osobne nemám problém. Ak toho nebude enormne veľa, tak to v pohode prežijem. (smiech) Priznám sa, že zimu veľmi neobľubujem, aj preto sa teším do Turecka na teplé počasie. Dlhšie som totiž nikde v zahraničí nebol,“ nechal sa počuť Záhumenský, no vzápätí priznal, že bezmála dvojtýždňové sústredenie v Beleku mu absolútne stačí a nepotrebuje, tak ako má v pláne jeho bývalý klub Slovan Bratislava, stráviť v týchto podmienkach prakticky celú prípravu. „To už by bolo predsalen asi príliš, na tak dlhú dobu by som do Turecka ísť nechcel. V tom prípade by tam reálne asi hrozila aj určitá ponorka, takisto rodina a blízki by mi veľmi chýbali. V Dunajskej Strede máme prípravu dobre a správne nastavenú,“ pochválil si na záver pre ProFutbal.sk mladý futbalista.

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk