ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Veľké zmeny v Bardejove, Hamuľaka nahradí Romulo
zdroj: fksenica.eu

Veľké zmeny v Bardejove, Hamuľaka nahradí Romulo

V stredu 10. januára odštartovali zimnú prípravu aj futbalisti druholigového Partizána Bardejov. Poľský tréner Ryszard Kuźma na úvodnom tréningu nenašiel viacero známych tvárí, absentoval i najlepší strelec súťaže Michal Hamuľak.

Bardejov sa po jesennej časti nachádza presne uprostred ligového pelotónu (8. miesto), na konte má 23 bodov. Šarišania prekvapujúco ustúpili z pozícií, na ktorých sa pohybovali v predošlých rokoch. Na jar sa budú musieť mať na pozore, veď od zóny zostupu ich delí len päť bodov.

Odchod opôr

Tréner Kuźma to nebude mať jednoduché, v kádri má viacero mladých odchovancov, navyše, v zime prišiel o najväčšie opory. Ako ProFutbal.sk informoval športový riaditeľ Partizána Alexander Tyč, v tíme došlo k niekoľkým zmenám. Kanonier Michal Hamuľak odišiel so súhlasom klubu na skúšku do exotického Bandar Seri Begawan, hlavného mesta Bruneja. Odchovanec Michal Grohoľ, ktorý v dorasteneckom veku pôsobil v pražskej Slavii, prestúpil do Lokomotívy Košice. Nový klub si hľadá i ďalší stredopoliar Ľubomír Ivanko Macej, ktorého kroky zrejme budú smerovať do Českej republiky. Bieloruský legionár Valerij Patarocha sa rozhodol zotrvať vo svojej rodnej krajine. Citeľnou bude tiež strata dlhoročnej opory zadných radov Vladimíra Staša.

Ilinjo, Hamuľak
Najlepší strelec druhej ligy Michal Hamuľak skúša šťastie v exotickom Bruneji. Spolu s ním opúšťa Bardejov viacero dlhoročných opôr (foto: fclokomotiva.sk)

Adekvátne náhrady

Samozrejme, vedenie klubu nespí na vavrínoch a skúsenosti, ktoré z Partizána odišli, hodlá adekvátne nahradiť. Podľa slov Alexandra Tyča sú v hre viacerí futbalisti, v Bardejove počítajú s príchodom minimálne troch skúsených hráčov.

Na skúške je momentálne 21-ročný stopér Dominik Lukáč, ktorý s futbalom začínal práve v Bardejove, kde hrával i v mládežníckom veku. Ako žiak odišiel do Tatrana Prešov, neskôr hosťoval v Haniske a jesennú časť aktuálnej sezóny strávil u nováčika druhej ligy v Trebišove.

Do tímu sa vracia i brazílsky ofenzívny stredopoliar Romulo Silva Santos, ktorému nevyšlo podľa predstáv hosťovanie v prvoligovej Senici. V Bardejove veria, že sa dostane do minuloročnej formy a dokáže nahradiť potentného strelca Hamuľaka. Na skúšku pricestoval aj 25-ročný bieloruský stredopoliar Sergey Glebko a 24-ročný Ukrajinec Roman Botvynnyk zo Spišskej Novej Vsi. Alexander Tyč pre ProFutbal.sk potvrdil, že klub rokuje i s ďalšími možnými posilami.

Najnovšie z klubu: Bardejov

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk