ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Barcelona získala prvého Kolumbijčana v histórii, kabína má o zábavu postarané
zdroj: TASR/AP

Barcelona získala prvého Kolumbijčana v histórii, kabína má o zábavu postarané

Španielsky klub FC Barcelona podpísal kontrakt s kolumbijským obrancom Yerrym Minom z Palmeirasu. Katalánsky klub za jeho služby zaplatil 11,8 milióna eur.

Mina bol kľúčový hráč Palmeirasu, keď v roku 2016 získal brazílsky titul, v uplynulej sezóne skončil ako vicemajster. Podľa pôvodnej dohody mal na Camp Nou prestúpiť až v lete za 9 miliónov eur, no keďže Barcelona prišla o zraneného francúzskeho obrancu Samuela Umtitiho, a tiež Javiera Mascherana, rozhodla sa dotiahnuť transfer už v januári.

"Všetko sa udialo tak rýchlo, no som naozaj veľmi šťastný. Barcelona je viac než len klub. Každý deň, keď sa zobudím, poviem si, že robím asi veci správne, keď sa o mňa zaujíma FC Barcelona. Sen sa stal skutočnosťou," zneli prvé slová dobre stavaného stopéra.

Kabína "Blaugranas" sa má na čo tešiť. Kolumbijský zadák má totiž zábavu v krvi. Tancuje doslova vždy a všade, cudzí mu nie je ani spev. Ak sa Kataláncom bude aj naďalej dariť tak ako doteraz, oslavné tančeky v šatni zaiste chýbať nebudú.
zdroj: Twitter
zdroj: youtube.com
zdroj: Twitter
zdroj: Twitter


“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Barcelona FC

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk