ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Do boja o postup s výraznou posilou a klubovým autobusom
zdroj: FK Poprad

Do boja o postup s výraznou posilou a klubovým autobusom

Hoci FK Poprad patrí po jesennej časti druhej ligy až piate miesto v tabuľke, vedenie klubu neskrýva najvyššie ambície. Otvorene sa síce o postupe do Fortuna ligy nehovorí, no práve Podtatranci patria medzi najväčších adeptov na zisk titulu. Na prvú Skalicu majú trojbodové manko.

Vedenie klubu nenecháva nič na náhodu. Hoci v tíme už má dvojicu exreprezentantov Stanislava Šestáka a Kamila Kopúnka, naďalej posilňuje mužstvo o skúsených a kvalitných hráčov. V ostatných dňoch káder vystužila dvojica Lukáš Horváth a Štefan Zošák, na príchode ďalšej posily sa ešte pracuje. Naopak, v kolónke odchodov svietia mená Mariána Ferenca, Marka Lukáča (hosťovanie v Žiari nad Hronom) a Daniela Dubeca. „Máme káder, ktorý má na to, aby pôsobil na špici druhej ligy. Teší ma, že do prípravy A-mužstva sme zaradili štyroch našich odchovancov z dorastu. Je iba na nich, či sa presadia a udržia si miesto v kádri,“ nechal sa počuť prezident FK Poprad Roman Dvorčák.

Poprad sa už v druhej lige pripravuje na to, aby bol v prípade vybojovania si miestenky do Fortuna ligy pripravený na vyšší level. Realizačný tím preto rozšíril o kondičného trénera. Zaujímavosťou je tiež vlastný klubový autobus, s ktorým budú Podtatranci cestovať na zápasy u súperov.

Lukáš Horváth
Lukáš Horváth prestúpil do Popradu z košickej Lokomotívy (foto: FK Poprad)

Prestup ku konkurentovi

Prvou zimnou posilou Popradu sa stal urastený stopér Lukáš Horváth, ktorý na jeseň hrával v košickej Lokomotíve i na hrote útoku. Práve vďaka svojej univerzálnosti môže svojmu novému tímu značne pomôcť. Dlhoročná opora Loky vníma ponuku z Popradu ako výzvu.

„Prichádzam do ambiciózneho klubu a aj ja mám tie najvyššie ambície. Je na trénerovi, aký post mi vyberie. Je pravda, že som behal medzi stopérom a útočníkom. V útoku sa hráč môže „vyšantiť“, vzadu je predsa len väčšia zodpovednosť. Viac sa ale považujem za stopéra. Kolektív vyzerá výborne,“ okomentoval pre klubový web bývalý hráč Spišskej Novej Vsi, Lučenca, Hanisky, Moldavy nad Bodvou, FC VSS Košice, Dolného Kubína či českej Karvinej.

Poprad tréning
Podtatranci chcú na jar zabojovať o postup do Fortuna ligy (foto: FK Poprad)

Veľká ryba

Výraznou posilou pre bielo-modrých je skúsený 33-ročný stredopoliar Štefan Zošák, ktorý sa s vedením klubu dohol na dlhodobej trojročnej zmluve. Podobne ako v prípade Kamila Kopúnka, i v tomto prípade zohral veľkú rolu Stanislav Šesták.

„Všetko to odštartoval telefonát od Stana, ktorý mi vybavil stretnutie s prezidentom klubu a manažérom A-mužstva. Ponuka Popradu ma oslovila a dal som im slovo, že nad tým budem uvažovať. Do konca decembra som si nechal čas na rozmyslenie. Presvedčilo ma hlavne to, že klub má vysoké ambície. Posledný rok a pol som bol mimo Slovenska bez svojej rodiny a chcem byť už doma. Veľkú rolu pri našom rozhodovaní so snúbenicou zohral syn, ktorý mal 2. januára jeden rok. Keď sme si zvážili všetky plusy a mínusy, voľba padla na Poprad,"priblížil svoj príchod pod Tatry bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska, ktorý si na seba obliekal dresy 1. FC Košice, Ružomberka, Žiliny, Prešova, Nitry a naposledy kazašského Šachtaru Karaganda.

Rodák z Prešova sa na Slovensko vrátil s veľkými ambíciami. "Svojou trochou by som klubu chcel pomôcť dostať sa do prvej ligy. Keď budeme šliapať ako jeden celok, bude to super," dodal pre fkpoprad.sk Štefan Zošák.

Štefan Zošák
Ku exreprezentantom Šestákovi a Kopúnkovi pribudol ďalší skúsený futbalista - Štefan Zošák (foto: FK Poprad)

Pestrá príprava

Rovnako ako pred rokom, i túto zimu sa FK Poprad zúčastní českej Tipsport ligy. Domáce prípravné zápasy odohrá vo Veľkej Lomnici, kde privíta Vyšné Opátske, Liptovský Hrádok, Nowy Targ a Staal Mielec. Okrem toho sa predstaví i na ihriskách dvoch fortunaligistov - Žiliny a Podbrezovej. Chýbať nebude desaťdňové sústredenie v Turecku.

Prípravné zápasy FK Poprad v zime 2018
foto: FK Poprad

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk