ProFutbal.sk ProFutbal.sk

O titul sa pobije Slovan so Žilinou, Trnava padne. S príbehom zimy prišiel Malec
zdroj: TASR

O titul sa pobije Slovan so Žilinou, Trnava padne. S príbehom zimy prišiel Malec

Na prvom zraze dunajskostredských futbalistov v roku 2018 vládla rovnako pohodová atmosféra ako počas vianočných sviatkov u každého doma. Spoločné raňajky v priľahlom hoteli, zhruba dve a pol hodiny pred prvým tréningom, boli ideálnym priestorom na uvoľnené rozhovory a pokojný rozbeh do januárovej driny, ktorá ich čaká pred jarnou časťou.

Prvý krok do zimnej prípravy už v drese DAC nespravili Branislav Ľupták a Ashiru Olasunkanmi, ktorý sa vrátil do Brna. Naopak, novicmi boli obrancovia Timotej Záhumenský zo Zlatých Moraviec a Souleymane Koné zo švédskeho Djurgardenu, na skúšku pricestoval estónsky mládežnícky reprezentačný brankár Karl-Romet Nomm a tiež ofenzívny záložník Samuel Attah Mensah, ktorého The Guardian pred dvomi rokmi zaradil medzi najväčšie talenty sveta. „Hlavne sme si užili, že sme videli po dlhom čase jeden druhého, privítali sme medzi nami nové tváre a zaželali sme si, aby sme boli zdraví a pokračovali v tímových výkonoch. Porozprávali sme si, čo sa nám všetko prihodilo, s najzaujímavejšou historkou prišiel asi Tomáš Malec, ktorému sa práve cestou na zraz pokazilo auto,“ prezradil exkluzívne pre ProFutbal.sk so šibalským úsmevom Lukáš Čmelík.

Odchovanec žilinskej futbalovej školy mal na zimnú prípravu špecifický tréningový plán, nakoľko ho trápia svalové problémy. „Sviatkoval som s priateľkou v Dunajskej Strede, obľúbil som si to tu. Veru, doma v Žiline som tentoraz ani nebol, akurát sme týždeň dovolenkovali v Nemecku. Snažil som sa svalu dopriať pokoj, ešte ma čakajú nejaké vyšetrenia a magnetická rezonancia. Nechcem predbiehať, ale je možné, že sa v januári do zápasov nezapojím. Ak sa však ukáže, že sval nie je roztrhnutý, pomaličky sa budem môcť zapájať do spoločných tréningov s mužstvom,“ zaklopal na drevo. Sám si totiž uvedomuje, že zimná príprava je pre futbalistu dôležitá. „Dúfam, že sa v prípravných dueloch pozitívne naladíme na ligu. Ideme aj na pár dní do Turecka, kde máme pár zápasov so zaujímavými súpermi. Všetci sa na to tešíme,“ dodal Čmelík.

Lukáš Čmelík (FC DAC 1904 Dunajská Streda) rozhovor televízia
Lukáš Čmelík ochotne poskytoval novinárom rozhovory na úvodnom zraze. (foto: fcdac.sk)

V polovici novembra sa dvadsaťjedenročný mladík vyjadril na adresu lídra z Trnavy, že ide o „krátkodobú záležitosť“ a súperi vrátane DAC ho dobehnú „ešte do konca základnej časti“. Napokon Spartak zimuje s náskokom deviatich bodov, štvrtá Dunajská Streda má na čelo manko jedenástich bodov. „My určite nepatríme medzi hlavných ašpirantov na titul, oň sa podľa mňa pobijú Slovan so Žilinou. Je tam síce v hre aj Trnava, ale už dlhšie hovorím, že podľa mňa pôjde trochu nižšie. Pre nás je hlavné, aby sme sa dostali do prvej šestky, lebo zatiaľ ani to nemáme isté. Úvod jari ukáže našu silu a otestuje našu pripravenosť. Potom sa môžeme baviť o ďalších cieľoch ako pohárová Európa či víťazstvo pohára,“ hodnotil mladík, ktorý zostal na jeseň bez gólu či asistencie. „V obrane to mužstvu klapalo, ale v útoku nás trápila slabá efektivita. Čísla hovoria za všetko, uvedomujeme si to a popracujeme na tom,“ zakončil talentovaný krídelník.

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk