ProFutbal.sk ProFutbal.sk

So slovenskou légiou skončil posledný, teraz bude bojovať o titul. Tujvel opäť vo Videotone
zdroj: TASR

So slovenskou légiou skončil posledný, teraz bude bojovať o titul. Tujvel opäť vo Videotone

Slovenský brankár Tomáš Tujvel sa vrátil do maďarského klubu Videoton Székesfehérvár. Tridsaťštyriročný futbalista bol od leta 2016 oporou v klube Mezőkövesd Zsóry, ktorý trénoval Mikuláš Radványi. Chrbát mu kryl slovenský kolega Martin Krnáč a členmi tímu boli donedávna i ďalší Slováci,

V tíme najnovšie skončilo viacero futbalistov, predovšetkým spod Tatier, vrátane slovenského trénera. O to viac prekvapil presun Tujvela do druhého tímu tabuľky, ktorý na čelo stráca tri body. "Život futbalistu je nevyspytateľný. Ani ja som si nemyslel, že sa raz vrátim do Videotonu, ale keď prišla táto ponuka neváhal som, lebo som sa tu cítil výborne. Mohol som byť pri tom, keď klub získal prvý majstrovský titul a prišiel som s cieľom získať zlato," citoval ho klubový web.

Tujvel začínal s futbalom v Nitre, odkiaľ v roku 2009 prestúpil do Videotonu. Sezónu 2014/2015 odohral na hosťovaní v Kecskeméte, ďalšiu sezónu pôsobil v Dunajskej Strede. V lete 2016 sa stal kmeňovým hráčom Mezőkövesdu.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Videoton

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Maďarsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk