ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ktorí hráči to majú v Slovane zrátané?
zdroj: instagram/ŠK Slovan Bratislava

Ktorí hráči to majú v Slovane zrátané?

Štyri prestupy sú už zrealizované, ďalšie tri zostávajú zatiaľ v štádiu riešenia. Už v piatok odlieta bratislavský Slovan na dlhotrvajúce sústredenie do tureckého Beleku, kde by mali tréneri Vrabec a Ševela pracovať s dvadsaťšesťčlenným tímom. Kto ešte z aktuálneho kádra mužstvo opustí?

Ako priznal viceprezident klubu Ivan Kmotrík, dolaďuje sa príchod brankára Michala Šullu, jedného krídelníka a tiež stopéra, kde má Slovan vytypovaných troch kandidátov a už niekoľko týždňov rokuje s ich zamestnávateľmi. „Doposiaľ sme nedospeli k dohode, keďže sú to opäť hráči európskych kvalít, a tak aj finančné nároky klubov sú veľmi vysoké,“ prezrádza Kmotrík a jedným dychom dodáva: „V prípade, ak by sa nám nepodarilo angažovať ani jedného, budeme ďalej pracovať na tom, aby sme priniesli kvalitu primeranú našim požiadavkám.“

Medzi už ohlásené posily, ktoré zaiste poletia na sústredenie do Turecka, sa radí útočná hviezda Andraž Šporar, stredopoliar z Trenčína Ricky van Haaren, ľavý obranca Arťom Suchockij a pravý obranca Jurij Medveděv. Prípravu v Slovane odštartovalo dvadsaťsedem hráčov bez reprezentanta Valacha, z hosťovania v Senici sa navyše vrátil Rigo aj s posilou v podobe Medveděva a v hre sú ďalšie tri mená. Kto napokon opustí belasú loď z 33-členného menoslovu pred jarnou časťou sezóny a nepomôže klubu pri náročnom boji v majstrovskej vetve Fortuna ligy a obhajobe Slovenského pohára?

Na sústredenie do Turecka pocestuje, ako priblížil športový riaditeľ Richard Trutz, dvadsaťtri hráčov do poľa a traja brankári. V súčasnosti Slovan disponuje štyrmi potenciálnymi mladíkmi medzi žrďami, rieši sa príchod piateho mena. Okrem dvojice brankárov musí tím opustiť ešte sedem futbalistov, pokiaľ do tímu prídu zvyšné dve očakávané posily.

Juraj Kotula

Dvadsaťdvaročný pravý obranca mal mimoriadne zložitú konkurenciu v podobe kapitána mužstva Borisa Sekuliča, respektíve neskôr i Erika Čikoša. Tréner Ivan Vukomanovič sa snažil o jeho prerobenie na stopéra, odchovanec Slovana sa však na tomto poste nenašiel. Odchod Kotulu na hosťovanie avizoval tréner Martin Ševela už po skončení jesennej časti a konkurenciou pre Sekuliča sa stala nová posila Medveděv. Napriek tomu hráč ešte začal prípravu so spoluhráčmi, jeho kroky by však čoskoro mali smerovať do fortunaligových Zlatých Moraviec, kde by mal nahradiť Záhumenského. Minulú jar hosťoval v Senici (na fotografii) a patril medzi najlepších hráčov Záhorákov.

Marek Rigo

Miernym prekvapením je návrat technického stredopoliara Mareka Riga po neúspešnom hosťovaní v Senici. Klub, ktorý figuruje na poslednom mieste v ligovej tabuľke, sa rozhodol nepredĺžiť spoluprácu, hoci sa Rigo s pätnástimi štartami stal jedenástym najvyťažovanejším hráčom v poli. Po príchode van Haarena a návratoch de Kampsa a Rabiua však už nezostalo pre dvadsaťročného mladíka miesto. Prípravu začal s B-mužstvom a jeho kroky by takisto mali smerovať do Zlatých Moraviec, kde tréner Jarábek už nemôže rátať s Poliakom Szymonoviczom a v úvode jari ani s potrestaným Mateusom.

Dvojica mladých brankárov

Brankársky post príde pravdepodobne rozšíriť Michal Šulla, ktorý ešte v záverečnom jesennom ligovom kole sedel na lavičke Senice a momentálne je s ním vedenie klubu vo finálnom štádiu rokovaní. V kádri pokračuje bezpochyby aj odchovanec Dominik Greif. Bitka sa tak strhne iba o post trojky, ktorá poletí s tímom na sústredenie. Do úvahy spadajú traja adepti, prípravu začala dvojica Tomáš Rybár - Martin Trnovský, Frederik Valach (na fotografii) si plní reprezentačné povinnosti. Sedemnásťročný Trnovský sa však zrejme vráti do kádra U19 a jeden zo zvyšného dua bude pokračovať s juniorkou.

Ľavý obranca

Na jeseň operoval na tomto poste pomerne solídne Kubík, miesto však stratil po príchode Chouchoumisa a v juniorke vyrastá aj nádejný futbalista Kozlovský, ktorý taktiež momentálne reprezentuje Slovensko vo výbere do dvadsať rokov, no napriek profesionálnej zmluve nie je súčasťou A-tímu. Ukrajinec Suchockij však môže dopustiť odchod minimálne jedného z nich. Zatiaľčo Kozlovský bude zrejme pokračovať v juniorke, tak Chouchoumis na jeseň úplne nepresvedčil a v prípade Kubíka sa už dlhšie polemizuje nad odchodom do Poľska.

Pravý obranca

Veľmi podobná situácia sa deje na pravej strane obrany, kde sa o miesto bije trio futbalistov. Okrem kapitána Sekuliča ide o Čikoša a novú posilu Medveděva, o ktorom sa síce hovorilo v súvislosti so zotrvaním v Senici, prakticky celú zimu však bude trénovať s kádrom Slovana. „Pocestuje do Turecka, kde zabojuje o miesto v zostave a ak sa ešte nepresadí, tak existuje alternatíva, že by sa vrátil na polročné hosťovanie do Senice,“ povedal Kmotrík. Otázne v tom prípade zostáva zotrvanie Čikoša, ktorý dostával na jeseň v ťažkej konkurencii minimum priestoru a pre Slovan by mohlo byť prebytkom ťahať do Beleku až trojicu pravých bekov.

Krídelník

V súčasnosti disponuje Slovan viacerými futbalistami hrajúcimi na krídle, súčasťou tímu sú Aleksandar Čavrič, Filip Hološko, Filip Oršula a Mitchell Schet, potenciálne na tomto poste hrával aj František Kubík. Po príchode šiesteho hráča je pravdepodobné, že jedno až dve mená zo súpisky odídu. Okrem Kubíka, pri ktorom sme už spomínali údajný záujem z Poľska, by potenciálne bol v hre aj odchod jedného z dua Oršula – Schet. Zatiaľčo Čavrič patrí medzi mladé srbské talenty s veľkým potenciálom a Hološko dostal od trénera a vedenia odpustenie, ostatní dvaja nenaplnili z dlhodobejšieho hľadiska svoj potenciál. Kým však Oršula preukázal aspoň v závere jesene isté zlepšenie, Holanďan sa skôr ešte stále len hľadal.

Stredopoliar alebo útočník

Slovan mal na záver jesene problém zostaviť súpisku, na lavičke absentoval stredový hráč. Do hry sa však vrátilo zranené duo Rabiu – de Kamps (Damnjanovič naďalej vyradený pre zranenie), v hre zostávajú Droppa, Holman, Savičevič a novic van Haaren. Pri súčasnom hernom systéme nastupovali traja stredoví hráči a hrotový útočník Mareš. Po príchode Šporara je však možná zmena systému, po ktorej by nastupovali dvaja útočníci a tým pádom len duo stredopoliarov. V tom prípade by bol pre belasých luxus disponovať šiestimi záložníkmi a v prípade zachovania súčasného systému zase luxus zostať s tromi vyhlásenými kanoniermi Šporarom, Marešom a Vittekom. Isté miesto majú zrejme len novici van Haaren, Šporar a tiež drahé letné posily Holman a Rabiu. O defenzívny post by mali bojovať de Kamps a Droppa. Otáznik tak visí nad využiteľnosťou Savičeviča, prípadne Mareša či Vitteka.

VYSOKO PRAVDEPODOBNE POCESTUJÚ NA SÚSTREDENIE (16/26): Dominik Greif, Michal Šulla - Boris Sekulič, Jurij Medveděv, Kornel Saláta, Milan Rundič, Vasil Božikov, Arťom Suchockij – Joeri de Kamps, Lukáš Droppa, Dávid Holman, Ibrahim Rabiu, Ricky van Haaren – Aleksandar Čavrič, Filip Hološko, Andraž Šporar

AKTUÁLNE OTÁZNIKY (14): Tomáš Rybár, Frederik Valach – Erik Čikoš, Samuel Antálek, Adam Laczkó, Diamantis Chouchoumis, František Kubík – Vukan Savičevič, Filip Oršula, Mitchell Schet – Jakub Mareš, Róbert Vittek + nový stopér a nový krídelník

OČAKÁVANÉ ODCHODY (3): Martin Trnovský (návrat do U19), Marek Rigo a Juraj Kotula (hosťovanie v Zlatých Moravciach)

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk