ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Košická Lokomotíva sa posilňuje, Rusnák: Budeme silnejší
zdroj: fclokomotiva.sk

Košická Lokomotíva sa posilňuje, Rusnák: Budeme silnejší

Hoci drvivú väčšinu jesennej časti okupovali futbalisti Lokomotívy Košice prvé miesto v druhej lige, v závere sa prepadli na tretiu priečku. Na prvú Skalicu ale strácajú iba jeden bod. Jarná časť, v ktorej sa odohrá už len trinásť kôl, rozhodne o postupujúcom do Fortuna ligy i baráže. Loky bude patriť medzi favoritov.

V kádri východniarov nastali menšie zmeny. Stopér Lukáš Horváth prijal ponuku z ambiciózneho Popradu, defenzívny stredopoliar František Vancák prekvapujúco zamieril do treťoligového Vyšného Opátskeho. Hosťovanie sa skončilo ofenzívnemu univerzálovi Filipovi Serečinovi. Naopak, mužstvo posilnila trojica Juraj Hovančík (z Tatrana Prešov), Ladislav Hirjak (z Lučenca) a Michal Grohoľ (z Bardejova). Vedenie klubu má na lane i svojho exkanoniera Róberta Jana, ktorý v lete zamieril do druholigového maďarského klubu Gyirmót FC Györ.

Dovolenka v USA, po návrate prijímacie skúšky

"Hráči sú plní elánu, sú oddýchnutí. Kabína je naladená pozitívne, pribudli i nové tváre, s čím som ja osobne veľmi spokojný. Môžem poďakovať manažmentu, že sa postaral o dobré naplánovanie prípravy, na 99 percent je všetko splnené. Teraz je robota na nás tréneroch a hráčoch, aby sme urobili to, čo máme urobiť," nechal sa počuť kormidelník Albert Rusnák. Jeho tím odohrá počas zimnej prípravy osem zápasov, zmeria si sily s fortunaligistami Ružomberkom a Michalovcami, štyrikrát sa predstaví na pôde maďarských prvo a druholigistov.

Lokomotíva Košice tréning
Ambiciózna Lokomotíva odštartovala zimnú prípravu s tromi posilami. Na láne má ešte útočníka Róberta Jana (foto: fclokomotiva.sk)

Na margo posíl otec reprezentačného krídelníka Alberta Rusnáka poznamenal: "S Ďurom Hovančíkom počítame predovšetkým na post defenzívneho záložníka, skôr ako na stopéra. Od Ladislava Hirjaka chcem, aby vytvoril dobrú konkurenciu Dickému, pretože ten počas jesene necítil tlak. Potrebujeme, aby aj jeho výkonnosť stúpala. Pobijú sa o flek. Radi by sme priviedli Roba Jana, pretože nám chýba hrotový útočník. Urobíme maximum pre to, aby prišiel. Je tu s nami Mišo Grohoľ, od ktorého očakávam naozaj veľa. Typologicky je to hráč, ktorého potrebujeme. Od môjho príchodu do Lokomotívy som tvrdil, že potrebujeme posilniť krídelné priestory. Michal má čo-to odohraté, je skúsený, bol v zahraničí i na skúškach v prvoligových kluboch. Verím, že všetky nové posily budú pre tím prínosom. Do prípravy sa zapojili aj dorastenci Terpaj a Martoňák. Dáme im priestor, je na nich, ako sa chopia šance."

Albert Rusnák strávil zimnú dovolenku u syna v USA. Po návrate na Slovensko úspešne absolvoval prijímacie skúšky na EURO Pro licenciu. O cieľoch pre jarnú časť sa ešte baviť odmietol, iba poznamenal: "Viac nám ukážu až zápasy, ale prvý dojem je veľmi dobrý. Myslím si, že mužstvo sa skôr posilnilo ako oslabilo."

Róbert Cicman v civile
Róbert Cicman prvý tréning Lokomotívy Košice v novom roku neabsolvoval. Čakal ho totiž zápočet (foto: fclokomotiva.sk)

Tréning vymenil za zápočet

Oporou defenzívnych radov Lokomotívy by mal byť aj na jar Róbert Cicman. Skúsený 33-ročný stopér ale prvý tréning v novom roku neabsolvoval. Namiesto toho si odbehol na Technickú univerzitu. Študent druhého ročníka a nádejný geodet mal totiž zápočet. "Študoval som do jednej v noci, verím, že to bude stačiť," zaželal si "Cico", ktorého čaká v najbližších týždňoch poriadne nabitý program. "Dozvedel som sa, že budeme trénovať dvojfázovo, v škole ma čaká sedem skúšok. Bude veselo," dodal odchovanec košického futbalu so širokým úsmevom na tvári.

Program prípravných zápasov FC Lokomotíva Košice počas zimnej prípravy 2017/2018 (zdroj: fclokomotiva.sk):
13. január o 10.00 h: FC Lokomotíva Košice - FK Kechnec (4. liga) - v Moldave nad Bodvou
19. január o 11.00 h: MFK Ružomberok (FL) - FC Lokomotíva Košice
25. január o 13.00 h: Nyíregyháza Spartacus FC (HU - 2. liga) - FC Lokomotíva Košice
31. január: MTK Budapest (HU - 2. liga) - FC Lokomotíva Košice
3. február: Kazincbarcikai SC (HU - 2. liga) - FC Lokomotíva Košice
10. február: MFK Zemplín Michalovce (FL) - FC Lokomotíva Košice
18. február o 13.00 h: Kisvárda FC (HU - 2. liga) - FC Lokomotíva Košice
21. február: FC Lokomotíva Košice - MŠK Rimavská Sobota (3. liga) - v Moldave nad Bodvou

Prvý zápas jarnej časti 2017/2018:
3. marec: FK Inter Bratislava - FC Lokomotíva Košice

Najnovšie z klubu: Lokomotiva Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk