ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan začal zimnú prípravu: Tlačenica v útoku, v bráne iba tínedžeri
zdroj: instagram/ŠK Slovan Bratislava

Slovan začal zimnú prípravu: Tlačenica v útoku, v bráne iba tínedžeri

Deväť z dvanástich účastníkov najvyššej slovenskej súťaže odštartovalo v pondelok 8. januára približne mesiac a týždeň trvajúcu prípravu na jarnú časť sezóny. Medzi nich sa zaradil aj bratislavský Slovan, tradičný adept na titul zimuje na tretej priečke a na náročné ligové boje sa bude pripravovať prakticky rýdzo iba v Turecku.

Belasí odštartovali s troma novými akvizíciami, ktoré predstavili začiatkom januára. Na prvom tréningu už zarezávali slovinský útočník Andraž Šporar, ukrajinský obranca Arťom Suchockij i holandský stredopoliar Ricky van Haaren. Vylúčené nie sú ďalšie pohyby v kádri. „Zatiaľ by som nič nešpecifikoval, všetko je otvorené. Transferové okno sa len otvára a pracujeme na všetkých frontoch, možné sú všetky scenáre,“ stroho reagoval športový manažér Richard Trutz, ktorý upresnil aspoň počet miest v lietadle pre hráčov na zimné sústredenie. „Do Turecka odchádzame v piatok 12. januára, odlieta 23 hráčov a traja brankári. Cieľom je absolvovať kvalitnú a náročnú prípravu,“ dodal.

K mužstvu sa pripojili aj rekonvalescenti Kornel Saláta, Joeri de Kamps a novopečený otecko Ibrahim Rabiu, po vnútroklubovom treste sa vrátil Filip Hološko a z hosťovania v Senici sa vrátil Marek Rigo, ktorý začal prípravu s treťoligovou juniorkou a spolu s Jurajom Kotulom by mali zamieriť na hosťovania. Medzi ďalšie posily by sa v dohľadnom čase mohli zaradiť aj Seničania Michal Šulla či Jurij Medvedev. „Zatiaľ sú posily tri, všetko ostatné ohľadom príchodov i odchodov je v štádiu riešenia. Môžem vysloviť spokojnosť, že do mužstva prišla požadovaná konkurencia. Tá kvalita sa ale musí prejaviť najmä na ihrisku,“ komentoval zmeny hlavný tréner Martin Ševela.

Analýza kádra: Pretlak na hrote, medzi troma žrďami dvaja muži - osemnásťročný a sedemnásťročný

Ako potvrdil v rozhovore pre ProFutbal.sk po jesennej časti hlavný tréner Martin Ševela, v klube boli spomenuté dve brankárske mená. Malo ísť o duo Michal Šulla a Lukáš Hroššo, pričom druhý menovaný už bol jednou nohou v Maďarsku, z transferu však zišlo. „Brankárska otázka je v štádiu riešenia, nebudem sa k tomu zatiaľ vyjadrovať,“ reagoval v krátkosti Trutz. Na prvom tréningu sa zúčastnili iba dvaja brankári, a to osemnásťročný Tomáš Rybár a z kategórie U19 prišiel vypomôcť o rok mladší Martin Trnovský.

Na prvom tréningu s mužstvom chýbala jesenná jednotka Dominik Greif, ktorý po operácii trénoval iba v hale a tiež mladý Frederik Valach, ktorý aktuálne zarezáva s reprezentačným výberom do 20 rokov v Grécku. „Domino absolvoval 28. decembra ľahkú operáciu očí, takže úvodný týždeň pri ňom musíme byť obozretní. Ostatní chlapci takisto ostávajú v nezmenenom režime,“ prezradil Ševela.

Opačný prípad nastáva v útoku, kde duo hrotových útočníkov Jakub Mareš – Róbert Vittek doplnil aj talentovaný Slovinec Andraž Šporar. „Viem, že bol v hľadáčiku Slovana už v lete. Ide o takého zabijaka v pokutovom území, preto verím, že svoju kvalitu preukáže, bude efektívny a jeho góly budú znamenať body pre naše mužstvo. Budeme však od neho požadovať prácu pre celý tím aj smerom do defenzívy, aj smerom do kombinácie,“ komentoval hlavný kormidelník hviezdneho novica v kádri.

„Ja som len rád, že sa konkurencia a, dúfam, aj kvalita zvyšuje. Veľkolepé slová sa ale musia dokázať na ihrisku. Verím, že každý jeden z príchodov mužstvu pomôže a ja budem prvý, kto každému ponúkne pomocnú ruku. Kabína sa ešte bude asi skladať, všetci sme však dobre naladení. Verím, že nás spoločné sústredenie v Turecku stmelí a budeme silnejší ako na jeseň. Čaká nás najťažšia časť sezóny a my sa musíme dobre pripraviť,“ reagoval k rozšíreniu útočných radov Róbert Vittek.

Pripravenosť na Fortuna ligu si otestujú aj na Zenite Petrohrad

Slovanisti sa krátko po začiatku prípravy presunú rovnako ako pred rokom do tréningového strediska v Beleku, neďaleko Antalye. Po týždňovej zaberačke zameranej na kondičnú stránku príde na rad šestica prípravných duelov, z ktorých sa ako najatraktívnejší javí ruský Zenit Petrohrad s talianskym trénerom Robertom Mancinim. Generálkou na jarnú časť bude súboj v Zlíne, ktorý je na programe v sobotu 10. februára, o týždeň na to absolvujú belasí prvé jarné kolo v Michalovciach.

Program zimnej prípravy ŠK Slovan Bratislava:
12. januára: odlet výpravy do Turecka a začiatok sústredenia v Beleku
20. januára: ŠK Slovan Bratislava – Krídla Sovietov Samara (Rus.), prípravný zápas
24. januára: Slovan – Olimpik Doneck (Ukr.), prípravný zápas
27. januára: Slovan – Vojvodina Novi Sad (Srb.), prípravný zápas
31. januára: Slovan – Újpest FC (Maď.), prípravný zápas
4. februára: Slovan – Zenit Petrohrad (Rus.), prípravný zápas
6. februára: Slovan – NK Veres Rivne (Ukr.), prípravný zápas
7. februára: odlet výpravy zo sústredenia v Turecku
10. februára: FC Fastav Zlín – Slovan, prípravný zápas v Zlíne

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk