ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Michalovce na úvod prípravy s troma legionármi, vyčnieva ukrajinský kanonier
zdroj: TASR

Michalovce na úvod prípravy s troma legionármi, vyčnieva ukrajinský kanonier

V pondelok 8. januára odštartovali zimnú prípravu aj futbalisti MFK Zemplín Michalovce. Deviaty tím priebežného poradia Fortuna ligy začal bez väčších zmien, zaujali dvaja noví legionári. Tretí je na ceste.

Zemplínčania sa na jeseň trápili predovšetkým v koncovke, aj preto hľadajú posily do ofenzívy. Tú by mal vystužiť ukrajinský kanonier Oleg Vyshnevskyi zo Sniny, ktorý je s 18 gólmi jednoznačne najlepším strelcom 3. ligy Východ. V utorok sa k tímu pripojí Ulrich Kapolongo z Konga, ktorý v minulosti hrával v českých Tepliciach. "Osobne by som privítal posily na každom poste, no musíme vychádzať z možností klubu. Hľadáme predovšetkým útočníka, keďže máme problémy so strieľaním gólov. Je tu Vyshnevskyi, na ceste je Kapolongo. Radi by sme vystužili i kraje zálohy a defenzívy. Máme vyhliadnutých viacerých hráčov, uvidíme, čo sa nám podarí zrealizovať," rozhovoril sa hlavný tréner žlto-modrých Anton Šoltis.

Anton Šoltis
Anton Šoltis (foto: TASR)

Mužstvo zatiaľ opustila dvojica hráčov. Miroslav Božok už skôr avizoval, že ukončí profesionálnu kariéru. V klube nepokračuje ani bieloruský bek Aleksandr Sverchinskiy. Stredovú formáciu by mal vystužiť Argentínčan Nicolas De La Peňa, doposiaľ pôsobiaci v Taliansku. "Uvidíme, či sa noví hráči uchytia, aktívne pracujeme na príchode nejakých posíl. Zatiaľ je všetko otvorené. To isté platí aj o odchodoch. Ak bude o niekoho záujem, tak zareagujeme. Zatiaľ sú tu ale všetci hráči až na Božoka a Sverchinského, majú s nami platné kontrakty," vysvetlil Šoltis, ktorý hráčov potešil informáciou o "ľahšej" forme zimnej prípravy: "Príprava bude o týždeň kratšia, odohráme osem zápasov, okrem iného aj s poľským Górnikom Zabrze. V Poľsku absolvujeme i sústredenie, takže to bude pestré. Osobne preferujem herné tréningy, základom je práca s loptou. Nebude to teda až taká drina, ako to bolo za mojich čias. Ale, samozrejme, trénovať musíme, hráči musia nabrať silu a kondíciu."

Michalovce - štart zimnej prípravy
Štart zimnej prípravy MFK Zemplín Michalovce (foto: TASR)

Jarná časť sa bude v Michalovciach niesť v znamení boja o záchranu. Hoci Zemplínčania majú dostatočný náskok pred trojicou Podbrezová, Prešov, Senica, v skupine o záchranu sa musia mať na pozore. "Vieme, čo nás čaká. Verím, že sa dostatočne pripravíme a na jar budeme konkurencieschopní. Čakajú nás boje v dolnej šestke, no nechceme podliezť latku, ktorú sme nastavili minulý rok. Cieľom je vybojovať si záchranu v predstihu," uzavrel 41-ročný rodák z Košíc.

Prípravné zápasy MFK Zemplín Michalovce:
sobota 13. januára: Bardejov – Michalovce
streda 17. januára: Trebišov – Michalovce
piatok 19. januára: Nowy Sacz (Poľ.) – Michalovce
sobota 20. januára: Mezőkövesd (Maď.) – Michalovce
sobota 27. januára: Ostrava (ČR) – Michalovce
utorok 30. januára: Třinec (ČR) – Michalovce
sobota 3. februára: Górnik Zabrze (Poľ.) – Michalovce
sobota, 10. februára: Michalovce – Lokomotíva Košice

Igor Žofčák
Igor Žofčák (foto: TASR)

Martin Koscelník
Martin Koscelník (foto: TASR)

Matúš Kira a Gerard Bieszczad
Matúš Kira a Gerard Bieszczad (foto: TASR)

Michalovce štart zimnej prípravy
Štart zimnej prípravy MFK Zemplín Michalovce (foto: TASR)

Štart zimnej prípravy MFK Zemplín Michalovce
Štart zimnej prípravy MFK Zemplín Michalovce (foto: TASR)

Štart zimnej prípravy MFK Zemplín Michalovce
Štart zimnej prípravy MFK Zemplín Michalovce (foto: TASR)

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: MFK Zemplín Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk