ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Skúsený hráč v Prešove končí, vracia sa do Košíc
zdroj: Peter Hric

Skúsený hráč v Prešove končí, vracia sa do Košíc

Prvé zmeny v hráčskom menoslove sa dejú aj v Tatrane Prešov, fortunaligista už vo svojom kádri nemá miesto pre dvadsaťsedemročného defenzívneho futbalistu Juraja Hovančíka. Ten už si stihol nájsť i nové pôsobisko.

Defenzívny stredopoliar sa napriek kvalite a skúsenostiam nedokázal výraznejšie v prešovskom tíme presadiť, v priebehu jesennej časti naskočil len do piatich zápasov a pripísal si 248 minút. Videl raz žltú kartu. Teraz sa vracia do Košíc, konkrétne do druholigovej Lokomotívy. „V klube mi končí zmluva, nehral som, nebol som s tým stotožnený. Videl som, že klub chce stavať na odchovancoch, tak som sa koncom decembra stretol s trénerom Albertom Rusnákom a dohodli sme sa na mojom príchode do Lokomotívy,“ komentoval svoj odchod z metropoly Šariša pre klubový web odchovanec Lipian a košického VSS. „V Prešove som spoznal veľmi dobrých chlapcov, s ktorými som stále, a naďalej chcem byť, v kontakte. Veľmi im držím palce, nech držia partiu pokope ako jedna rodina a ligu pre Prešov zachránia,“ zakončil Hovančík.

Vždy usmiaty a dobre naladený futbalista prišiel do Prešova počas minuloročného zimného prestupového obdobia, za rok si ale pripísal len dvanásť štartov a nastupoval skôr za miestnu juniorku. Prvé kroky spravil v mužstve ŠK Odeva Lipany, ako pätnásťročný zamieril do Košíc, kde prežil osem rokov. Po sezóne 2014/15, v ktorej obliekal dres Podbrezovej a zaznamenal za ňu jeden gól v štrnástich stretnutiach, sa na rok a pol opäť vrátil do VSS. Po skončení pôsobenia v Prešove bude pokračovať v druholigovom mužstve Lokomotíva Košice.

Najnovšie z klubu: Lokomotiva Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk