ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Sága je na konci. Sapara končí s hráčskou kariérou, dostane pozíciu v štruktúrach klubu
zdroj: Rudolf Maškurica

Sága je na konci. Sapara končí s hráčskou kariérou, dostane pozíciu v štruktúrach klubu

Jeden z príbehov posledných dní je na konci. V piatok 5. januára sa vedenie fortunaligového klubu MFK Ružomberok opäť stretlo s Marekom Saparom, aby rokovali o medializovaných problémoch v súvislosti s novou zmluvou niekdajšieho slovenského reprezentanta.

„Dnes sme sa opätovne stretli s Marekom Saparom ohľadne formy pokračovania vzájomnej spolupráce. Marek oznámil klubu ukončenie profesionálnej hráčskej kariéry. Ďalej sa ako hráč chce venovať futbalu len na amatérskej úrovni, rád by ešte svojimi hráčskymi schopnosťami pomohol juniorskému mužstvu nášho klubu v napredovaní v nižších súťažiach,“ povedal na úvod rozhovoru pre mfkruzomberok.sk generálny riaditeľ klubu Ľubomír Golis.

„Zároveň s vedením klubu prediskutoval svoje pôsobenie v štruktúrach klubu. V tejto veci došlo k vzájomnej zhode a Marek začne v MFK Ružomberok pôsobiť na manažérskej pozícii v budovanej futbalovej akadémii, najmä v oblasti prepojenia mládežníckych tímov na juniorský a seniorský tím, ako aj získavania mladých talentovaných hráčov. Marek má tiež záujem o podporu juniorského, resp. mládežníckych tímov v oblasti tréningového procesu, chce získať v tejto súvislosti aj príslušné trénerské kvalifikácie,“ pokračoval Golis.

Ako uvádza oficiálny web Liptákov, klub plánuje oficiálnu rozlúčku s obľúbeným „Sapim“. Stať sa tak má v neskorších jarných, prípadne letných mesiacoch, kedy aj počasie a teploty sú príjemnejšie.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MFK Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk