ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Skvelá správa! Lobotka bude mať v Celte Vigo slovenského spoluhráča
zdroj: rccelta.es

Skvelá správa! Lobotka bude mať v Celte Vigo slovenského spoluhráča

Slovenský futbal má ďalší dôvod na radosť. Náš reprezentant Róbert Mazáň prestúpil do jednej z najlepších líg sveta! Oblečie si dres španielskej Celty Vigo, za ktorú hrá aj ďalší Slovák Stanislav Lobotka.

S novým zamestnávateľom podpísal tento ľavý obranca kontrakt do roku 2022. "Ďakujem, že som sa mohol stať súčasťou tohto klubu. Je to špeciálny moment v mojej kariére. Verím, že Celte pomôžem," vyjadril sa Mazáň bezprostredne po podpise zmluvy pre klubovú televíziu. Krajný bek bude na Žilinu spomínať len v dobrom. "Na rovinu poviem, že Žilina je moja srdcovka. V Bielsko-Biala ma odpisovali, nehrával som. Žilina mi dala druhú šancu, za čo jej budem vždy zaviazaný. Pod trénerom Guľom som sa neustále zlepšoval, v Žiline prišli aj bolestivé chvíle, keď som utrpel vážne zranenie, no vždy pri mne všetci v klube stáli, za čo sa im chcem aj touto cestou poďakovať. Je mi do plaču, vďaka patrí všetkým spoluhráčom, trénerom, realizačnému tímu, vedeniu i agentúre FairSport, ktorá celý prestup zabezpečovala naozaj profesionálne," povedal Mazáň pre klubový web MŠK Žilina.

V tíme Celty sa Mazáň stretne s kamarátom Stanom Lobotkom. "Je to až neuveriteľný príbeh. Vyrastali sme spolu v Trenčíne, chodili sme spolu do školy. Zase sa spolu stretávame, za čo som nesmierne rád. Celta hrá podobným štýlom ako MŠK, tréner pôsobil v Barcelone, takže sa snažia držať loptu, hrať dominantne. Už v sobotu ma čaká prvý tréning s "A"-tímom," povedal rodák z Trenćína, ktorý by sa v Španielsku rád presadil: "O to väčšia výzva to pre mňa je - ukázať, že aj hráč zo slovenskej ligy sa môže presadiť v La Lige. Ešte raz ďakujem za všetky chvíle, ktoré som so šošonmi prežil."

Zranený Róbert Mazáň
foto: Jozef Bedej

K prestupu sa pre web mskzilina.sk vyjadril aj športový manažér úradujúceho slovenského majstra Karol Belaník"Celta Vigo je v Španielsku renomovaný klub. Po Stanovi Lobotkovi, ktorý tam robí slovenskému futbalu výborné meno, bude aklimatizácia pre Roba o niečo ľahšia a následne aj samotné presadenie sa. Robo má 23 rokov, a preto to bola jedna z posledných šancí posunúť sa vyššie, v kurze sú stále mladší hráči. Prestup do Španielska je výbornou vizitkou pre náš klub, znova sa zvýši kredit práce našich trénerov."

O záujme viacerých tímov o ľavonohého futbalistu sa hovorilo už v minulosti. Čo rozhodlo v prospech španielskeho tímu? "Rozhodla korektnosť a rýchlosť Celty. Výšku transferovej sumy si nepriala zverejniť druhá strana, my to musíme rešpektovať, inak by sme s tým nemali problém," približuje Belaník, ktorý povedal aj niečo viac o netradičnom prestupe z Fortuna ligy rovno do jednej z elitných európskych súťaží: "V prvom rade prejavil túžbu prestúpiť samotný Robo, boli sme zvedavý na jeho názor. Reprezentačná "21" si spravila výborné meno na ME v Poľsku, viacerí z tímu Pavla Hapala sa po šampionáte posunuli. Robo to teraz cítil podobne a my to rešpektujeme. Mazi je profesionál, vytiahli sme ho z Bielsko-Biala, kde nehrával. Vždy pracoval príkladne. Hoci sa mu nevyhli zdravotné komplikácie, dokázal sa nimi prebiť, nepoddal sa a stále na sebe makal. Takýto prístup mu určite pomôže aj v Španielsku, kde je obrovská kvalita a konkurencia. Prajeme mu veľa šťastia a hlavne pevné zdravie. Podpisom zmluvy to pre nás nekončí. Chceme, aby sa aj presadil a pravidelne nastupoval, teraz si potrebuje čo najrýchlejšie zvyknúť na tempo, spôsob hry."

Ako zareaguje klub spod Dubňa na odchod spoľahlivého ľavého obrancu? "Alternatívou je Jakub Holúbek, ktorý zastreší post ľavého obrancu. Prvoradé je, aby bol v poriadku po zdravotnej stránke. Momentálne neuvažujeme nad ďalšou náhradou, no nebránime sa možnej posile. Naša celková koncepcia je jasná, nechceme teraz ohurovať veľkými nákupmi. Prioritou je pre nás naša akadémia, odchovanci, ktorých sme si vychovali a poznáme ich charakterovo a ľudsky, čo je pre nás podstatným faktorom," dodal pre oficiálny web šošonov Karol Belaník.

Zlaté Moravce - Žilina (Tihomir Kostadinov, Róbert Mazáň)
foto: Jozef Bedej

Pre Mazáňa nejde o prvú zahraničnú skúsenosť, na začiatku roka 2015 prestúpil zo Senice do poľského klubu Podbeskidzie Bielsko-Biala. U našich severných susedov mu však ruže veľmi nekvitli a v lete prišiel na hosťovanie do Žiliny, ktoré sa neskôr zmenilo na trvalý prestup. Počas jesene nastúpil za šošonov na sedemnásť zápasov, úspešnosť prihrávok u neho atakovala úroveň 90 percent. Vlani sa tento urastený ľavý obranca zúčastnil na európskom šampionáte do 21 rokov v Poľsku. Taktiež si na seba premiérovo obliekol reprezentačný dres áčka v kvalifikačnom zápase proti Malte.


zdroj: facebook.com

Najnovšie z klubu: Celta Vigo

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk