ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan s ďalšími dvoma zahraničnými posilami, lovil aj v Trenčíne
zdroj: skslovan.com

Slovan s ďalšími dvoma zahraničnými posilami, lovil aj v Trenčíne

Len pár hodín po tom, ako vedenie bratislavského Slovana oznámilo príchod najdrahšieho hráča v histórii Fortuna ligy Andraža Šporara, posilnili "belasých" ďalší dvaja legionári.

Zdá sa, že tretí celok priebežného poradia Fortuna ligy plánuje na jar ešte poriadne zamiešať karty v boji o titul. Vedenie Slovana nenecháva nič na náhodu a už v úvode nového roka podpisuje zmluvy s novými hráčmi. Po spomenutom Šporarovi sa "belasým" upísala dvojica Arťom Suchockij a Ricky van Haaren.

Dvadsaťpäťročný ukrajinský ľavý obranca Suchockij naposledy pôsobil v FK Zorja Luhansk, s tímom si zahral i v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA. Odchovanec Dynama Kyjev v minulosti pôsobil aj v FK Oleksandria. V mládežníckych kategóriách reprezentoval našich východných susedov vo výberoch do 16, 17 a 18 rokov.

„Arťom pravidelne hrával v ukrajinskej lige a počas jesennej časti odohral všetky zápasy skupinovej fázy Európskej ligy. Pozorne sme ho sledovali, pričom neustále potvrdzoval svoju kvalitu v defenzívnej i ofenzívnej činnosti. Podpísali sme s ním zmluvu na štyri a pol roka. Jeho príchodom chceme zvýšiť konkurenciu na ľavom kraji obrany a skvalitniť tento post. Arťoma v Slovane vítam a verím, že naša spolupráca bude úspešná,“ okomentoval pre klubový web ďalšiu z posíl viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Ďalšou novou tvárou v kabíne je Ricky van Haaren, známy z AS Trenčín. Dvadsaťšesťročný Holanďan sa udomácnil v zostave Trenčanov, na jeseň strelili tri góly, jeden z nich bol vyhlásený za najkrajší v mesiaci október. Rodák z Rotterdamu začínal s futbalom v Excelsiore, už ako šestnásťročný podpísal zmluvu s Feyenoordom. Neskôr pôsobil vo VVV-Venlo, ADO Den Haag, Dordrechte či v Diname Bukurešť. Taktiež je niekdajším mládežníckym reprezentantom, nastupoval za holandské výbery do 17, 19 a 21 rokov.

„Rickyho van Haarena sme pozorne sledovali počas jesennej časti, vieme aj o jeho predchádzajúcom pôsobení v Holandsku. Náš tréner Martin Ševela s ním niekoľko mesiacov pracoval v Trenčíne. S trénerom sme konzultovali jeho kvalitu i potenciál a zhodli sme, sa môže byť prínosom pre zvýšenie konkurencie v stredovej formácii. Jeho devízou je najmä ofenzíva, no platný je aj pri obrannej činnosti. Podpísali sme s ním zmluvu na dva a pol roka. Rickyho v Slovane vítam a verím, že sa mu bude dariť,“ dodal Ivan Kmotrík ml.

Informácie pochádzajú z webu skslovan.com.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk