ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan hlási prestupovú bombu. Kmotrík: Najnáročnejší prestup v histórii klubu
zdroj: skslovan.com

Slovan hlási prestupovú bombu. Kmotrík: Najnáročnejší prestup v histórii klubu

Aktuálne tretí tím po jesennej časti Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava sa postaral začiatkom roka 2018 o mimoriadne zaujímavý prestup, jeho káder rozšíril slovinský reprezentant Andraž Šporar.

Kanonier z Ľubľany tak poriadne omladzuje a rozširuje konkurenciu v útočnej fáze, kde má Slovan momentálne v kádri najlepšieho strelca tímu Čecha Jakuba Mareša, skúseného matadora Róberta Vitteka a jeden štart nazbieral počas jesene aj ukrajinský tínedžer z juniorky Ilja Teresčenko. Šporar bude mať koncom februára dvadsaťštyri rokov. O jeho služby mali záujem viaceré kluby po celom svete, predovšetkým z Belgicka, Holandska či Srbska. Obe strany sa dohodli na nezverejňovaní prestupovej čiastky. Bol to určite najnáročnejší prestup, ktorý sme v klube doteraz realizovali. O Šporarove služby bola veľká bitka, neustále dostával nové ponuky. Som veľmi rád, že sa nám podarilo úspešne dotiahnuť jeho príchod do Slovana Bratislava. Podpísali sme s ním zmluvu na štyri a pol roka,“ povedal pre oficiálny klubový portál viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Hrotový útočník prestúpil v roku 2012 z miestneho Interblocku do jedného z najslávnejších slovinských klubov Olimpija Ľubľana, kde nosil už ako dvadsaťjedenročný kapitánsku pásku. Keď na jeseň 2015 zaznamenal sedemnásť gólov v osemnástich zápasoch, strhla sa oňho veľká bitka a záujem prejavil aj anglický Liverpool. Futbalista si zvolil cestu cez švajčiarsky FC Bazilej, pričom sa jednalo o najdrahší prestup v histórii slovinskej ligy, ktorým prekonal napríklad aj brankára Jana Oblaka. V tomto klube si Šporar na svoje konto pripísal dva tituly, jeden národný pohár a zahral si aj skupinovú fázu Ligy majstrov. Jesennú časť prebiehajúcej sezóny strávil na hosťovaní v nemeckom druholigovom klube Arminia Bielefeld, kde sa neprebil do základnej zostavy, avšak dvakrát skóroval. Skúsenosti má aj z mládežníckych reprezentácií, za slovinskú dvadsaťjednotku dal sedem gólov v dvanástich stretnutiach a v budúcnosti by mal patriť medzi stabilných členov slovinskej jedenástky, je považovaný za najväčší talent v krajine.

„Dovolím si povedať, že hráč takýchto parametrov prichádza na Slovensko prvýkrát v histórii. Andraž je futbalista, ktorý spĺňa vysoké európske kritériá a je stabilnou súčasťou slovinskej reprezentácie. Tento prestup ukazuje naše smerovanie v prestupovej politike, ktoré sme začali raziť v letnom prestupovom období príchodom kvality ako Rabiu, Holman či Božikov. V podobe Andraža prichádza opäť nadštandardná kvalita na úrovni vyspelých európskych líg. Chceme sa dostať na európsku úroveň a byť súčasťou pohárových súťaží, a na to potrebujeme aj kvalitných hráčov, akým Andraž bezpochyby je. V Slovane Bratislava ho srdečne vítam a verím, že naša spolupráca bude úspešná,“ vyhlásil Ivan Kmotrík ml.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk