ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Dunajskej Strede prestupový trh v plnom prúde: Po príchode známy aj prvý odchod
zdroj: fcdac.sk

V Dunajskej Strede prestupový trh v plnom prúde: Po príchode známy aj prvý odchod

Po jesennej časti štvrtý tím fortunaligovej tabuľky upravuje do druhej časti sezóny svoj hráčsky káder. Začiatkom roka 2018 sa udial v Dunajskej Strede prestup smerom dovnútra aj von z kabíny.

Podľa mediálnych informácií by totiž nemal v mužstve pokračovať krídelník Musefiu Ashiru Olasunkanmi. Nigérijčan prišiel na Žitný ostrov na polročné hosťovanie z českého prvoligového klubu Zbrojovka Brno s možnosťou opcie na trvalý prestup, tá však zrejme nakoniec nebude uplatnená. Ofenzívny hráč nazbieral deväť štartov, nepripísal si však počas nich ani gól a ani asistenciu. Podľa štatistík mal úspešnosť súbojov tesne nad tridsať percent, dobré čísla na druhej časti dokazoval v prihrávkach (83,8 %). DAC k situácii zatiaľ nezaujal stanovisko.

Dvadsaťtriročný futbalista začínal svoju kariéru v FC Ebedei, ktorá funguje ako africká akadémia dánskeho klubu FC Midtjylland. Po presune na sever Európy s týmto tímom získal v sezóne 2014/15 majstrovský titul. Pod Tatrami si spravil dobré meno počas jesene 2016, keď obliekal dres vtedajšieho nováčika z Prešova. Po vydarenej polsezóne, keď v štrnástich zápasoch vsietil dôležitých päť gólov, odišiel za rieku Morava. DAC si od neho sľuboval skvalitnenie ofenzívnej stránky mužstva a viac možností z pohľadu zloženia jedenástky.

Rýchlonohý útočný univerzál sa po jeseni vracia do Čiech, kde si jeho návrat do brnenského kádra vyžiadal nový kormidelník Roman Pivarník. Slovenský tréner, ktorého si môžu fanúšikovia pamätať aj z angažmánov v Prešove či Viktorii Plzeň skladá káder na jar len postupne a každý hráč bude preňho cenný. Informáciu priniesol český portál iDnes.cz.

V utorok sme už na našom portáli informovali o prestupe Timoteja Záhumenského, ktorý počas jesennej časti Fortuna ligy patril medzi najlepších hráčov Zlatých Moraviec a na poste ľavého obrancu ho zároveň čitatelia portálu ProFutbal.sk vybrali do ideálnej jedenástky jesene.

Najnovšie z klubu: Brno

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk