ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Prvý veľký zimný prestup vo Fortuna lige, Záhumenský opúšťa ViOn
zdroj: Jozef Bedej

Prvý veľký zimný prestup vo Fortuna lige, Záhumenský opúšťa ViOn

Timotej Záhumenský by sa mal stať podľa našich informácií prvou zimnou posilou DAC Dunajská Streda, ktorú uprednostnil pred ponukou z českej najvyššej súťaže. Tento ľavý ofenzívny obranca, ktorý obľubuje aj pozíciu ľavého stredopoliara, obliekal v jesennej časti dres ViOn-u Zlaté Moravce - Vráble.

Za výkony počas jesene si u nás vyslúžil nomináciu do zostavy jesene, pričom do tejto pozície ho zvolili aj naši čitatelia. V drese ViOn-u nastúpil Záhumenský na devätnásť zápasov, pripísal si na svoje konto jeden gól a dve asistencie. Práve výstavný pokus v pätnástom kole proti Nitre mu priniesol ocenenie Gól mesiaca. V Dunajskej Strede momentálne obhospodaruje pozíciu ľavého obrancu Panamčan Davis. „Musíme rozšíriť káder, aby sme zvýšili konkurenciu, čo je potrebné pre zlepšenie kvality tréningu, kde sa hráči navzájom budú posúvať vyššie. Šatka, Ljubičić, Huk a Macej odohrali kompletný počet minút a taktiež aj Pačinda, Kalmár, Davis a Živković odohrali takmer všetky zápasy," povedal prednedávnom pre dunajskostredský web športový riaditeľ DAC Jan Van Daele.

Timotej Záhumenský sa narodil 17. júla 1995 v Žiari nad Hronom, je však odchovancom Banskej Bystrice, kde zotrval do sedemnástich rokov, potom prestúpil do bratislavského Slovana. V našom hlavnom meste strávil tri roky, najskôr s dorastencami vyhral titul (podarilo sa im to po desiatich rokoch) a potom absolvoval krátke hosťovanie v Podbrezovej. Ligový debut si odkrútil 31. mája 2014 v derby Trnava - Slovan, do základnej zostavy ho vytiahol trénerský tandem Galis-Valovič. Slovanisti vyhrali 2:1, Záhumenský bol v druhom dejstve neoprávnene vylúčený, čo konštatovala aj disciplinárna komisia a dodatočne mu zrušila jednozápasový trest.

Pred jarnou časťou 2015/16 prestúpil do Skalice, postupne sa prepracoval pod vedením trénera Horného do základnej zostavy, ale vypadnutiu Skaličanov do druhej ligy nedokázal zabrániť. Jeseň predchádzajúcej sezóny sa pre neho nezačala najšťastnejšie a aj napriek tomu, že po zranení absolvoval v základnej zostave posledných päť kôl a prispel k pohárovému postupu cez Myjavu, Skalicu opustil. Jarnú časť odohral v Šamoríne. V lete prestúpil do Zlatých Moraviec.

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk