ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trenčín na jar bez najlepšieho strelca, Janga smeruje do Gentu
zdroj: TASR

Trenčín na jar bez najlepšieho strelca, Janga smeruje do Gentu

Belgický klub rád nakupuje hráčov z Trenčína. V minulosti do KAA Gent odišiel Moses Simon a Samuel Kalu, ktorí sú stále jeho súčasťou. S najväčšou pravdepodobnosťou ich bude nasledovať aj Rangelo Janga. Informoval o tom denník Šport.

Reprezentant Curacaa zažil výbornú jeseň. Siete súperových brankárov zaťažil až štrnástimi presnými zásahmi a tróni na čele ligových kanonierov. "Záujem o jeho služby bol nielen z Belgicka, ale aj iných klubov. Momentálne všetko nasvedčuje, že prestúpi práve do Gentu. Vnímame to ako ďalší významný krok a posilnenie pozícií," povedal pre sobotňajšie vydanie Športu generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček. Prestupovú čiastku nechcel konkretizovať.

Na svoju šancu v klube pod hradom Matúša Čáka trpezlivo čaká dvojica útočníkov Mance a Čatakovič, ktorí by mohli po Jangovom odchode prebrať kanonierske žezlo. Klub momentálne nemá pripravenú za urasteného útočníka žiadnu náhradu z externého prostredia. Janga prišiel do Trenčína v roku 2016 z holandského Dordrechtu. V predošlej sezóne odohral 31 zápasov a strelil štrnásť gólov. Rovnaký nástrel zopakoval aj v práve prebiehajúcej sezóne, potreboval naň však len devätnásť jesenných duelov.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk