ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kto z koho: Frontman Kmeťobandu vyzve československé futbalové legendy
zdroj: facebook/Kmeťoband, Bohemians, ÚLK

Kto z koho: Frontman Kmeťobandu vyzve československé futbalové legendy

Krátko po vianočných sviatkoch čaká československé futbalové legendy veľký súboj, prijali totiž výzvu od frontmana obľúbenej hudobnej kapely Kmeťoband a zmerajú si sily priamo na halovom turnaji v Bratislave.

V rámci tretieho ročníka novodobej éry turnaja Kmeťoband Gold sa stretnú štyri mužstvá plné slávnych mien – Old Boys Slovana Bratislava, starí páni Spartaka Trnava, výber Bohemiansu Praha a tím snov zložený zo slovenských celebrít pod vedením Igora Kmeťa, zakladateľa legendárnej hudobnej kapely Kmeťoband. Hlavným arbitrom bude niekdajší uznávaný slovenský rozhodca Dušan Krchňák.

Medzinárodný súboj spestria prítomnosťou pražské legendy Antonín Panenka a Karol Dobiáš so synmi, bíli andeli sa budú spoliehať na Vladimíra Ekhardta, Stanislava Jarábka, Miroslava Karhana, Michala Gašparíka a ďalších, belasí „Old Boys“ majú na výber zoznam s 56 menami, z ktorých sa naisto zúčastní Miroslav Chvíľa, Marián Pochaba, Vladimír Kinder či Milan Strelec. „Tešíme sa na tieto zápasy hlavne preto, že sa vôbec môžeme všetci stretnúť. Iste, že tempo a nasadenie už nie je a nebude také ako kedysi, ale každý spraví pre výhru všetko, aby sme mohli neskôr duely vtipne zanalyzovať,“ povedal pre ProFutbal.sk ďalší slovanista Jaroslav Černil.

Pred dvomi rokmi sa z triumfu radovali chlapci z Čunova, minulý rok v tradičnom derby na turnaji triumfovali belasí. Odjakživa súboj na život a na smrť neutícha ani v pokročilom veku a ani tento rok si niekdajší profesionálni súperi nič nedarujú. „Slovan a Trnava boli odvekí rivali, to vždy zohrá svoju rolu. Túžba zvíťaziť na oboch stranách je pochopiteľná a v našom veku, hoci je to trošku skryté, platí dvojnásobne. Chceme dokázať, že na to ešte stále máme,“ nechal sa počuť Stanislav Jarábek, ktorý sa o rok dožije už osemdesiatych narodenín a kolegov straší, že v jeho prípade ide o posledný turnaj.

Návštevníci sa môžu tešiť aj na niekoľko mediálne známych mien, ktoré uvidia v netypickej úlohe futbalistov. „Náš najsilnejší hráč je Štefan Kožka, ktorý už síce nemá kolená, ale on to odohrá aj po rukách. Nemôžeme zabudnúť na našu diagonálu Igora Kmeťa, ktorý je rýchlejší ako lopta. Na naše legendy sme prizvali aj pár majstrov sveta, či už thaiboxer Vladimír Moravčík alebo boxer Tomi Kid Kovács. K výsledkom nám, verím, pomôže herec Roman Fratrič, legendárny Rudinko Molnár z prvej série seriálu Mafstory spoločne aj s ďalšou posilou z brandže, presnejšie kaskadér Mako Hindy. Nechýbajú spevácke posily superstarista a brankár Denis Lacho a stálica Paľo Drapák, fantastický driblér, hoci sa vždy potkne o nohu. O našu silu sa postará aj vychýrený futbalista, ktorý skôr hráva basketbal, Peter Varinský z Markízy, z ružomberského prvoligového tímu privedie skúsenosti Richard Grečmal a hviezda Mufuzy Boris Kostka nesmie chýbať,“ vymenoval kapitán tímu.

Hoci znie menoslov celebrít nebezpečne, po silných rečiach prišlo vysvetlenie. „No, dobre, možno z tohto tímu vedia hrať futbal tak asi dvaja, ale budeme sa snažiť, aby sme skončili aspoň štvrtí a nezranili sa.“ Organizátorom celého podujatia je Igor Kmeťo, ktorý už na prelome deväťdesiatych rokov a nového storočia usporadúval po dobu deviatich rokov vtedajší Kotex Cup. „Veľmi sa na tento turnaj tešíme, prídu veľkí futbalisti, ktorí boli vo svojich rokoch neprekonateľní. Je veľkou cťou pri nich už len stáť, nieto si ešte proti nim aj zahrať. Futbal milujem z celého srdca a robím to hlavne s cieľom, aby sme sa my, starí kamaráti, mohli stretnúť, pospomínať, podebatovať a zabaviť ľudí,“ povedal šéf celebritného dreamteamu.

Medzinárodný turnaj Kmeťoband Gold sa uskutoční vo štvrtok 28. decembra v športovom areáli Mladosť na Trnavskej ulici v Bratislave. Kapacita priestoru je zhruba 500 ľudí, vstup pre verejnosť je voľný. Úvodný výkop je naplánovaný na 13.00 hod., akcia by mala trvať približne štyri hodiny. Okrem futbalového umenia sa bude oslavovať jubileum Karola Dobiáša a tešiť sa môžete aj na niekoľko špeciálnych vystúpení.

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk