Londýnske derby v semifinále Carabao Cup-u, manchesterské narušil Bristol
zdroj: TASR/AP

Hoci anglický Ligový pohár nepúta takú pozornosť ako samotná ligová súťaž či tradičný FA Cup, giganti ho neberú na ľahkú váhu. Dôkazom toho je fakt, že v semifinále si zahrá až trojica popredných tímov. Chýba Mourinhov Manchester United.

Boj o finále bude poriadne dramatický, teda minimálne v jednom prípade. V prvej semifinálovej dvojici sa totiž stretnú londýnske veľkokluby Chelsea a Arsenal. V tej druhej narazí jednoznačný líder priebežného poradia Premier League Manchester City na druholigové prekvapenie z Bristolu.

Dramatické štvrťfinále

Štvrťfinálové stretnutia priniesli poriadne dramatické zápletky. Ani jeden zápas sa neskončil víťazstvom o dva góly. Arsenal si na domácej pôde po góle Welbecka poradil s neustále sa zlepšujúcim West Hamom tesne 1:0. Manchester City mal na mále na pôde Leicestru, s ktorým v riadnom hracom čase remizoval 1:1. V penaltovom rozstrele si však belasí udržali pevnejšie nervy, a keď za domácich spálili jedenástku top hviezdy Vardy a Mahrez, bolo rozhodnuté.

Natrápil sa i minulosezónny majster FC Chelsea. "The Blues" doma privítali Bournemouth, s ktorým od 13. minúty po góle Williana viedli až do poslednej minúty riadneho hracieho času. Vtedy ale hosťujúci Gosling šokujúco vyrovnal. Prekvapenie sa ale napokon nekonalo, v nadstavenom čase rozhodol o postupe favorita Morata.

Carabao Cup trofej
Trofej pre víťaza Carabao Cup-u. Finále sa odohrá na legendárnom Wembley (foto: efl.com)

Podobné šťastie už nemal Manchester United, ktorý bol pri tom najväčším favoritom na postup spomedzi všetkých tímov. "Červení diabli" síce hrali vonku, no na pôde druholigového Bristolu. O tom, že to nebudú mať jednoduché svedčal už prvý polčas, ktorý sa skončil bez gólov. Keď v 51. minúte otvoril skóre domáci Bryan, fanúšikovia Bristolu začali cítiť šancu. Už o sedem minút ale vyrovnal navrátilec Zlatan Ibrahimović a United boli na koni. Bič však plieskal na konci. Na obrovskú radosť domácich sa v 93. minúte presadil Smith, ktorý poslal svoj tím do semifinále proti druhému manchesterskému gigantovi.

Semifinále, ktoré sa hrá už na dva zápasy, je na programe 9. - 10. januára, odvety o dva týždne neskôr 23. - 24. januára 2018. Postupujúci sa stretnú vo finále na legendárnom štadióne Wembley 25. februára.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”