ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan Bratislava v zimnej príprave na mesiac do Turecka, v pláne aj duel so Zenitom
zdroj: TASR

Slovan Bratislava v zimnej príprave na mesiac do Turecka, v pláne aj duel so Zenitom

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava začnú v pondelok 8. januára úvodným tréningom na Pasienkoch zimnú prípravu na jarnú časť sezóny 2017/2018. Hráči dostali na zimné prechodné obdobie individuálne tréningové plány, zamerané na vytrvalosť a kondíciu. Úradujúcemu slovenskému vicemajstrovi nevyšla podľa predstáv jesenná časť najvyššej domácej súťaže, po devätnástich odohraných kolách "belasí" v tabuľke Fortuna ligy figurujú plece pri pleci s druhou v klasifikácii majstrovskou Žilinou na 3. mieste s 34 bodmi, na trnavského lídra však majú až deväťbodový odstup.

Nosnú časť zimnej prípravy absolvujú zverenci trénera Martina Ševelu v Turecku. Výprava ŠK Slovan odcestuje 12. januára do Antalye, odkiaľ je to len neďaleko do tréningového strediska v Beleku, starého známeho prostredia, kde sa v rovnakom centre bratislavský tím pripravoval aj pred rokom. Návrat z "krajiny polmesiaca" je plánovaný až po takmer štyroch týždňoch - 7. februára 2018. Informuje o tom oficiálna internetová stránka klubu.

Hráči Slovana absolvujú v rámci tureckého pobytu aj šesť prípravných stretnutí s kvalitnými protivníkmi, tým najatraktívnejším bude ruský účastník jarného šestnásťfinále Európskej ligy 2017/2018 FC Zenit Petrohrad (trénuje ho taliansky kouč Roberto Mancini, pozn.), s ktorým si "belasí" zmerajú sily 4. februára. Na úvod kondično-herného sústredenia v Beleku nastúpi ŠK Slovan proti ruskému druholigovému klubu Krídla Sovietov Samara (20. 1.), potom budú ich súpermi už iba prvoligisti: ukrajinský Olimpik Doneck (24. 1.), srbské mužstvo FK Vojvodina Nový Sad (27. januára), následne maďarský FC Újpest (31. 1.), spomenutý Zenit Petrohrad a na záver 6. februára NK Veres Rivne, ktorý je piaty v tabuľke najvyššej ukrajinskej súťaže.

Po návrate z Turecka sa budú futbalisti Slovana Bratislava pripravovať v domácich podmienkach. Generálku na jarnú časť sezóny však podľa klubového webu absolvujú v Zlíne, kde sa 10. 2. stretnú s domácim českým prvoligistom FC Fastav. Prvé jarné kolo Fortuna ligy absolvujú "belasí" v sobotu 17. februára na trávniku MFK Zemplín Michalovce.

Prehľad stretnutí ŠK Slovan Bratislava v rámci zimnej prípravy na jarnú časť sezóny 2017/2018:
20. januára 2018: ŠK Slovan Bratislava - Krídla Sovietov Samara (Rus.-II. liga), v rámci sústredenia v Turecku
24. januára: ŠK Slovan Bratislava - Olimpik Doneck (Ukr.), v rámci sústredenia v Turecku
27. januára: ŠK Slovan Bratislava - FK Vojvodina Nový Sad (Srb.), v rámci sústredenia v Turecku
31. januára: ŠK Slovan Bratislava - FC Újpest (Maď.), v rámci sústredenia v Turecku
4. februára: ŠK Slovan Bratislava - FC Zenit Petrohrad (Rus.), v rámci sústredenia v Turecku
6. februára: ŠK Slovan Bratislava - NK Veres Rivne (Ukr.), v rámci sústredenia v Turecku
10. februára: FC Fastav Zlín (ČR) - ŠK Slovan Bratislava (hrá sa v Zlíne)
Pozn.: Program prípravných zápasov i termíny sa ešte môžu operatívne meniť.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.”

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk