Manchester City zmietol Tottenham, jednoznačný triumf Liverpoolu, Everton s ďalšou výhrou
zdroj: TASR/AP

Výsledky 18. kola anglickej Premier League:

PONDELOK

Domáci futbalisti FC Everton zvíťazili 3:1 nad hráčmi Swansea City v pondelkovom zápase 18. kola anglickej Premier League 2017/2018. Hostia sa ujali vedenia v 35. min, po rohovom kope zblízka doklepol loptu do bránky Leroy Fer. "Karamelkám" sa podarilo zmazať manko o desať minút - po strele Wayna Rooneyho do žrde zo značky pokutového kopu poslal loptu do siete mladík Dominic Calvert-Lewin. Po zmene strán domáci pridali dva zásahy: v 64. min spoza šestnástky utešenou strelou skóroval Islanďan Gylfi Sigurdsson, o deväť minút Rooney napravil svoje zaváhanie a druhý pokutový kop premenil; zvolil opačnú stranu.

Everton - Swansea 3:1 (1:1)
Góly: 45.+ Calvert-Lewin, 64. Sigurdsson, 73. Rooney (z pok. kopu) - 35. Fer

zdroj: streamable.com

NEDEĽA

V úvodnom nedeľnom zápase 18. kola najvyššej anglickej futbalovej ligy sa Manchester United tešil po víťazstve 2:1 z plného bodového zásahu na ihrisku West Bromwich Albion. „Červení diabli“ si vybudovali dvojgólové vedenie ešte v prvom dejstve, keď presne namierili belgický útočník Romelu Lukaku a stredopoliar Jesse Lingard. Predposlední domáci korigovali výsledok v stretnutí s druhým tímom tabuľky v 77. minúte zásluhou Garetha Barryho.

Tri body, ktoré si pripísal Liverpool po víťazstve 4:0 na ihrisku AFC Bournemouth, posunuli „The Reds“ na štvrté miesto tabuľky. Hostia zvládli úvod duelu na jednotku. V 20. minúte nestačila defenzíva AFC na Phillipa Coutinha, ktorý strelou k žrdi otvoril skóre. Už o šesť minút nedal brankárovi súpera šancu Dejan Lovren a hlavou zvýšil na 2:0. Ešte pred odchodom do kabín sa pohral s obrancami Mohamed Salah a stanovil polčasový výsledok na 3:0. V 66. minúte si na center Brazílčana Coutinha nabehol krajan Roberto Firmino a hlavou prekonal gólmana Asmira Begoviča. Zverenci trénera Jürgena Kloppa tak po nedeli stráca na tretiu Chelsea štyri body.

West Bromwich Albion – Manchester United 1:2 (0:2)
Góly: 77. Barry – 27. Lukaku, 35. Lingard

AFC Bournemouth – FC Liverpool 0:4 (0:3)
Góly: 20. Coutinho, 26. Lovren, 44. Salah, 66. Firmino

SOBOTA

Hráči vedúceho tímu anglickej najvyššej súťaže Manchesteru City hladko zdolali londýnsky Tottenham 4:1 v stretnutí 18. kola futbalovej Premier League 2017/2018. Dva góly domácich dosiahol anglický reprezentant Raheem Sterling.

Londýnska Chelsea zvíťazila nad Southamptonom 1:0. O jediný presný zásah stretnutia sa postaral v nadstavenom čase prvého polčasu domáci Marcos Alonso. Najtesnejší triumf zaznamenal aj Arsenal Londýn, ktorý na vlastnom ihrisku zdolal 1:0 hráčov Newcastlu. Za "kanonierov" v 23. minúte skóroval nemecký reprezentant Mesut Özil.

Crystal Palace zvíťazil na pôde Leicestru 3:0. Hostia strelili prvé góly na ihriskách súperov v prebiehajúcej sezóne a získali prvé tri body mimo domáceho prostredia.

Leicester City - Crystal Palace 0:3 (0:2)
Góly: 19. Benteke, 40. Zaha, 90.+4 Sako, ČK: 61. Ndidi (Leicester)

Arsenal - Newcastle 1:0 (1:0)
Gól: 23. Özil

Brighton - Burnley 0:0

FC Chelsea - Southampton 1:0 (1:0)

Gól: 45.+ M. Alonso

Watford - Huddersfield 1:4 (0:2)

Góly: 68. Doucouré - 23. a 89. Mooy (druhý z pok. kopu), 6. Kachunga, 50. Depoitre, ČK: 33. Deeney - 61. Hogg po druhej ŽK

Stoke - West Ham 0:3 (0:1)
Gól: 19. Noble (z pok. kopu), 75. Arnautovič, 86. D. Sakho

Manchester City - Tottenham 4:1 (1:0)
Góly: 80. a 90. Sterling, 14. Gündogan, 70. De Bruyne - 90.+ Eriksen

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.”