ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Najviac nominácií Janga, brankár voľbou redakcie. Hlasujte za top zostavu jesene!
zdroj: ÚLK

Najviac nominácií Janga, brankár voľbou redakcie. Hlasujte za top zostavu jesene!

Necelý deň po skončení ligového kola ste si na špecializovanom portáli ProFutbal.sk mohli zakaždým nájsť podrobnú rekapituláciu udalostí a zároveň ideálnu jedenástku zloženú podľa výkonov hráčov zo všetkých šiestich stretnutí. Po skončení jesennej časti sme si zhrnuli všetky zostavy kola a utvorili podľa počtu nominácií top zostavu jesennej časti Fortuna ligy.

V súhrne sa nám však vyskytli aj situácie, kedy dvaja alebo viacerí futbalisti mali identický počet nominácií za ostatných devätnásť kôl, v tom prípade vybrala finálne meno redakcia portálu ProFutbal.sk. Stalo sa tak na poste brankára, ľavého obrancu a útočníka. Vzhľadom na počet nominácií sme zvolili formáciu 3 - 4 - 3. Zároveň máte možnosť pri každom poste hlasovať za svojho favorita a vytvoriť tak vlastnú jesennú top zostavu ligy!

BRANKÁR

Prekvapujúco už pri prvom poste musela zasiahnuť redakcia portálu, hneď traja brankári totiž skončili po sezóne s rovnakým počtom nominácií. Trikrát sa v našej zostave kola ocitli nitriansky gólman Lukáš Hroššo, michalovský strážca svätyne Matúš Kira a ružomberský líder defenzívy Matúš Macík. Vzhľadom na jedenásť čistých kont sme nemali úlohu nijak náročnú a vybrali sme do jedenástky hviezdu súťaže Lukáša Hrošša. Do fanúšikovskej ankety sme zaradili aj ďalších brankárov s dvomi nomináciami, a to ďalšieho hráča Michaloviec Bieszczada, zo Slovana Greifa a z Trnavy Vantrubu.

PRAVÝ OBRANCA

Spomedzi pravých obrancov sa do našej zostavy len jeden muž zapísal aspoň trikrát, a to konkrétne kapitán Slovana Boris Sekulič. Viacerí jeho kolegovia majú nominácie dve - klubový spoluhráč Erik Čikoš, trnavský bek Andrej Kadlec, nováčik z Nitry Matúš Kuník a nakoniec i objav zo Senice, a zároveň jediný hráč z tejto partie bez slovenského pasu, Jurij Medvedev. Ktorý z nich najviac zaujal vás?

STREDNÝ OBRANCA

Keďže naše jedenástky boli pre často zamerané celkom defenzívne, v hre o najlepšieho stopéra ligy je viacero fortunaligistov. V počte nominácií zvíťazil, a teda obsadil jediné miesto aj v našej finálnej jesennej zostave, ružomberský mladík a opora súčasnej dvadsaťjednotky Dominik Kružliak. Podporu s tromi nomináciami mu robí ako klubový kolega Ján Maslo, tak aj pilier defenzívy lídra Boris Godál. Anketa obsahuje aj stopérov, ktorí sa v zostave kola objavili dvakrát: Filip Kaša zo Žiliny, Peter Kavka z Michaloviec, Niba MacDonald z Nitry, Oliver Podhorin zo Senice, slovanista Milan Rundič a na záver hráč Prešova Udeh.

ĽAVÝ OBRANCA

Nerozhodne dopadol náš súhrn i na tomto poste. Tri razy sa totiž počas jesennej časti na tomto poste ukázali Eric Davis, ktorý oblieka dres DAC, spoločne s hráčom Zlatých Moraviec Timotejom Záhumenským. Podľa štatistík, ktoré zhotovuje Únia ligových klubov, nastúpil prvý menovaný na 18 zápasov (1496 minút) a vsietil tri góly a pridal jednu asistenciu. Má solídnu úspešnosť prihrávok (70 %) i súbojov (63 %). O štyri roky mladší futbalista odohral za ViOn všetky zápasy (1635 minút), štatisticky však vsietil iba jeden gól a dvakrát asistoval. Má lepšiu úroveň prihrávok (77 %), zaostáva v súbojoch (57 %) a aj preto videl dve žlté karty, Davis len jednu. V našom výbere sme sa napokon po dlhej úvahe rozhodli pre dvadsaťdvaročného futbalistu, a to najmä za napredovanie z pohľadu ostatných rokov. Najprv sa nepresadil v rodnej Banskej Bystrici, bratislavskom Slovane, zopár štartov nazbieral až v Podbrezovej. Dlhšiu dobu pôsobil v Skalici, jarnú časť minulej sezóny strávil v Šamoríne.

Súčasťou ankety sú aj ďalší futbalisti s dvomi nomináciami, konkrétne trnavský futbalista Matúš Čonka, ružomberská posila Artur Pikk a špeciálne donominovaný je ešte žilinský bek Róbert Mazáň, ktorý sa z dvadsaťjednotky prebojoval už aj do seniorského reprezentačného tímu pod vedením Jána Kozáka. Hlasujte za svojho favorita!

STREDNÝ ZÁLOŽNÍK

Ak si zhrnieme všetkých stredných záložníkov - defenzívnych, ofenzívnych i tvorcov hry, vznikne nám veľký pretlak hráčov, z ktorých by sme možno vedeli poskladať aj samostatnú jedenástku. My sme do jesennej zostavy vybrali dvojicu s najväčším počtom nominácií, a to dunajskostredského kapitána Marina Ljubičiča, ktorý sa objavil až päťkrát v zostave kola, spolu s Miroslavom Káčerom zo Žiliny, ktorý sa objavil medzi najlepšími jedenástimi štyrikrát.

V ankete však máte šancu vybrať aj svojho favorita. Do výberu možností sme opäť zahrnuli hráčov podľa toho, koľkokrát sa objavili u nás v zostave kola. Tri nominácie získali: Nitran Tomáš Kóňa, Zlatomoravčan Cléber Nascimento, Žilinčan Michal Škvakra a Trenčania Desley Ubbink a Achraf El Mahdaoui, o jednu nomináciu menej na konte majú: Trnavčania Anton Sloboda a Yasin Pehlivan, Ružomberčania Kristi Qose a Matej Kochan, Nitran Jaroslav Machovec, Žilinčan Iván Díaz, slovanista Ibrahim Rabiu a líder Dunajskej Stredy Zsolt Kalmár. Viete si medzi nimi vybrať jedného?

PRAVÝ STREDOPOLIAR

Výber na tomto poste nebol veľmi prekvapivý, nakoľko mnohí zo stálych divákov Fortuna ligy si museli všimnúť pravidelne skvelé výkony Vachtanga Čanturišviliho. V priebehu jesene sa do našej zostavy zmestil napriek solídnej konkurencii päťkrát. Na päty mu len zďaleka stúpa dunajskostredský ofenzívny futbalista Erik Pačinda, žilinský mladík Nikolas Špalek, respektíve posila bratislavského Slovana Filip Hološko. Koho by ste za najlepšieho zvolili vy?

ĽAVÝ STREDOPOLIAR

Aj na druhej strane bol výber jednoznačný a bez veľkého napätia. Štyri nominácie v priebehu jesene získal ružomberský krídelník Erik Daniel. Za chrbátom nechal všetkých potenciálnych prenasledovateľov, či už je to prešovský krídelník Roland Černák, žilinský mladík Lukáš Jánošík a na záver vodca michalovskej družiny Igor Žofčák.  

ÚTOČNÍK

Jednoznačným lídrom útoku za ostatnú jeseň je najlepší strelec súťaže a zároveň najčastejšie obsadzovaný hráč do zostavy kola Rangelo Janga, ktorý má na konte až šesť nominácií. O dve menej má druhý najlepší útočník, ktorým bol podľa našich ankiet hráč Spartaka Trnava Marvin Egho. S tromi nomináciami sa o miesto delia slovanista Jakub Mareš a prekvapenie zo Zlatých Moraviec Róbert Gešnábel. Redakcia napokon zvolila jednohlasne, že v zostave jesene nesmie chýbať kanonier belasých.

S útočníkmi sa počas jesene roztrhlo vrece, ťažko môžeme opomenúť nitrianskeho mladíka Filipa Balaja, legionára z Podbrezovej Endyho Opoku Bernadinu, Ružomberčana Nermina Haskiča, trnavského najlepšieho strelca Erika Jirku, žilinského strelca Samuela Mráza, zaujal i mladý michalovský Ghančan Sadam Sulley a zlatomoravecký bojovník Ľubomír Urgela. Nájde sa niekto, kto dá hlas aj nenominovanému futbalistovi?

Jedenástka najlepších po jesennej časti sezóny 2017/2018 vyzerá po zrelej úvahe nasledovne:

Hroššo  -  Sekulič,  Kružliak,  Záhumenský  -  Čanturišvili,  Káčer,  Ljubičič,  Daniel  -  Janga,  Egho,  Mareš

Súhrnný článok s výsledkami jednotlivých ankiet, v ktorých si volíte svoju vlastnú zostavu jesene, vám prinesieme na našom portáli nasledujúci víkend, hlasovanie v anketách sa končí v piatok 22. decembra o 18.00 hod. Hlasujte, zdieľajte a zložte dokopy jedenástku najlepších z najlepších!

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk